fbpx

Безпритульні тварини: як війна вплинула на чотирилапих

Головна Сторінка » Безпритульні тварини: як війна вплинула на чотирилапих

В Україні є 510 притулків, стерилізаційних центрів та зооволонтерів, які опікуються покинутими тваринами. 25 799 собак та 19 473 котів знаходяться під опікою притулків та волонтерів. Такі дані зафіксували в ході першого перепису притулків для тварин у січні цього року.

Дослідження ініціювали, аби оцифрувати масштаб катастрофічного впливу на життя тварин, спричинений війною. Завдяки перепису створили базу організацій та волонтерів, щоб визначити їхні потреби.

Дослідження провів український центр вивчення громадської думки “Соціоінформ”. Замовив найбільший український виробник харчування для котів та собак Kormotech, який у 2022 році заснував національну ініціативу Save Pets of Ukraine.

Згідно даних перепису, внаслідок війни в Україні кількість тварин в притулках та на утриманні зооволонтерів стрімко зросла: на 20-30% у тилових областях, на 60% у зооволонтерів та на 100% і більше у притулках прифронтових областей. Більшість тварин, яким надали притулок у час повномасштабної війни домашні, покинуті господарями при евакуації.

Водночас, притулки зіштовхнулись зі значним браком ресурсів. Топ-потреби: корм, ветеринарна підтримка та ліки. Взимку актуалізувалась проблема вартості опалення та часті вимкнення електроенергії, яка живить водопостачання, обігрів, роботу холодильників.

У вирішенні цих проблем притулки і зооволонтери покладаються на громадськість, зоозахисні організації та благодійні фонди, волонтерів та бізнес. Цього року до підтримки притулків більш активно долучились іноземні організації. Зокрема, у питаннях матеріального забезпечення, поставок кормів та прилаштування тварин.

З березня 2022 року по січень 2023 року ініціатива Save Pets of Ukraine надала майже 1000 тонн корму притулкам та зооволонтерам, що становить чверть загальнонаціональної потреби. З них 20% надано компанією Kormotech. Решта надійшла від партнеру ініціативи благодійного фонду U-Hearts та іноземних донорів.

Маючи цифри річної потреби у кормі, а також знаючи інші проблеми притулків, Save Pets of Ukraine планує ще більш ефективно та системно залучати цільову допомогу. Зокрема, вже надає притулкам генератори та обігрівачі, а також вакцини, медичні препарати, клітки, переноски для транспортування та інше.

У січні 2023 року ініціатива Save Pets of Ukraine запустила пілотну програму патронажу притулків. Кінцевою метою є прилаштування тварин у сім’ї. Після 2 місяців патронажу тваринам шукатимуть нових власників разом з ініціативою Adopt Pets of Ukraine. Підопічні: 57 тварин з 4 притулків з міст Охтирка, Трускавець, Київ, Горішні Плавні.

Чотирилапі у патронажі отримують корм, переноски/клітки для транспортування, повідки та нашийники для собак, вакцину для імунізації, чіп, паспорт, препарати для зовнішньої/внутрішньої обробки від паразитів, послуги стерилізації у партнерській клініці.

Після успішного завершення пілотного проєкту, Save Pets of Ukraine планує масштабувати програму патронажу до 50 притулків.

Kormotech – глобальна сімейна компанія з українським корінням, яка з 2003 року виробляє високоякісне харчування для домашніх тварин. Має виробничі потужності в Україні та в ЄС. Успішно експортує до 33 країн продукцію власних брендів Optimeal, CLUB 4 PAWS, Гав!, Мяу! та власних торгових марок партнерів. Асортимент налічує понад 650 позицій.

Save Pets of Ukraine – всеукраїнська ініціатива з комплексної допомоги чотирилапим під час війни. Заснована українським виробником харчування для котів та собак Kormotech. Ініціатива реалізується у партнерстві з ГО “Елемент життя”, а також благодійним фондом U-Hearts, партнером із залучення допомоги від глобальної спільноти. Об’єднали десятки неприбуткових та бізнесових організацій та приватних донорів у США, Англії, Європі та Україні.

Generated by Feedzy