Росія порушує договір про ядерні озброєння ‒ у НАТО зробили важливу заяву

Головна Сторінка » Росія порушує договір про ядерні озброєння ‒ у НАТО зробили важливу заяву

Країни НАТО із занепокоєнням відзначають, що Росія не виконує своїх юридичних зобов’язань за новим договором про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО).

Альянс закликає Росію до виконання своїх зобов’язань задля міжнародної стабільності. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті НАТО.

Альянс констатує, що Росії вирішила вивести свої ядерні об’єкти з-під інспекційної діяльності. А також відхилила пропозицію США провести зустріч для вирішення нагальних проблем.

“Союзники по НАТО, як і раніше, вважають, що ефективний контроль над озброєннями є істотним внеском у досягнення наших цілей у галузі безпеки. Новий договір про СНО відповідає інтересам національної безпеки всіх держав, включаючи і союзників по НАТО”, ‒ йдеться у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пентагон заявив про готовність США застосувати ядерну зброю

НАТО закликає Росію відновити інспекції на своїй території та повернутись до консультацій у рамках сесій двосторонньої комісії.

В Альянсі наголошують, що Росія ще з серпня 2022 року відмовляється сприяти інспекційній діяльності США на своїй території.

“Це перешкоджає здійсненню Сполученими Штатами важливих прав, передбачених Договором, та підриває здатність США належним чином перевіряти дотримання Росією центральних меж Договору. Сполучені Штати дотримуються Нового договору СНО”, ‒ йдеться у заяві НАТО.

Договір щодо стратегічних наступальних озброєнь обмежує кількість розгорнутих ядерних озброєнь міжконтинентальної дальності, які можуть мати США та Росія. Востаннє його продовжили на початку 2021 року терміном на п’ять років.

Ризик застосування ядерної зброї Росією невеликий, але ядерна риторика Москви є безвідповідальною та небезпечною. Водночас НАТО уважно стежить за діями Кремля, заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ в інтерв’ю німецькому виданню Welt.

Росія утримує у Криму носії ядерної зброї. Але сьогодні загроза застосування ядерної зброї не стоїть так актуально, як на початку осені. Заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький сказав про це в інтерв’ю “Укрінформу”.