“Безсмертний полк” у Болгарії пройшов зі скандалом

Головна Сторінка » “Безсмертний полк” у Болгарії пройшов зі скандалом

У столиці Болгарії попри заборону пройшла прокремлівська акція “Безсмертний полк”.

Учасники спочатку зібрались біля пам’ятника невідомому солдату, потім вирушили колоною до пам’ятника червоній армії. Вони несли болгарські та російські прапори, таблички з фотографіями ветеранів, георгіївські стрічки та іншу символіку. Були й прапори так званої ДНР, пише “Главком”.

До пам’ятника червоній армії прийшли й противники проросійських настроїв. Вони організували акцію під назвою “Хочемо болгарський пам’ятник”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Шабаш рашизму”: в українському посольстві відреагували на “Безсмертний полк” у Парижі

“Ми хочемо, щоб була виправлена величезна несправедливість. У центрі нашої столиці має бути великий, красивий і показовий пам’ятник нашій історії. Цей пам’ятник має нести позитивний заряд, викликати почуття гордості та сприйматись усіма громадянами, незалежно від їхніх політичних поглядів”, кажуть організатори опозиційної акції.

Навколо пам’ятника виставили кордони з поліції. Учасникам “Безсмертного полку” дозволили покласти квіти.

Противники РФ вигукували “Всі комуністи назад Болгарія має національний шлях!”, “Червоне сміття!”, “Тут не Москва!”, “Болгарський пам’ятник”.

Під час проросійської акції збирали підписи для проведення “референдуму за мир і суверенітет”. Таким чином хотіли домогтись, щоб Болгарія зайняла нейтралітет щодо війни.

Цьогоріч військовий парад на Красній площі в Москві був коротшим, ніж в попередні роки. Авіація над площею не пролітала, а основних танків не було взагалі лише старий радянський Т-34 харківського виробництва.

Промова Володимира Путіна теж не була насиченою. Він говорив про русофобію, ворожий “націоналізм” і “священну війну”.

На параді були присутні шестеро президентів Білорусі, Киргизстану, Узбекистану, Казахстану, Таджикистану, Туркменістану, а також прем’єр Вірменії.

Святкування на Красній площі відбуваються на тлі посилених заходів безпеки. При цьому у багатьох регіонах Росії проводити масові заходи не наважилися.