fbpx

Беззмістовність та ядерний шантаж ‒ аналітики ISW проаналізували виступ Путіна

Головна Сторінка » Беззмістовність та ядерний шантаж ‒ аналітики ISW проаналізували виступ Путіна

У зверненні президента Росії Володимира Путіна до Федеральних зборів Росії 21 лютого не прозвучало жодних конкретних цілей чи намірів війни в Україні.

Натомість диктатор посилив давні риторичні лінії, спрямовані на те, щоб виграти більше часу для затяжної війни. Про це йдеться у свіжому зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Путін повторив кілька давніх російських інформаційних наративів щодо виправдання війни і не змінив риторичну позицію Росії.

“Путін міг би використати цю подію, щоб сформулювати нові цілі та засоби їх досягнення, наприклад, оголосити ще одну формальну хвилю часткової мобілізації. Назвати “спецоперацію” війною або вжити додаткових кроків щодо мобілізації російського ОПК. Натомість він сказав дуже мало по суті” ‒ зазначають аналітики.

Найбільше уваги, за даними експертів, привернула заява Путіна про призупинення участі Росії в Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поки Байден був в Києві, росіяни невдало запустили балістичну ракету ЗМІ

Наприкінці виступу Путін заявив, що колективний Захід використав СНО, щоб спробувати завдати Росії стратегічної поразки, тому РФ припиняє свою участь у договорі. При цьому Путін підкреслив, що призупинення не є повним виходом з договору. Російський диктатор також закликав міноборони РФ та Росатом забезпечити готовність до випробувань ядерної зброї.

“Путін зробив цю заяву для того, щоб знову ввести ядерну риторику в інформаційний простір, тим самим відвернути від беззмістовності решту свого виступу”, ‒ наголошують експерти.

Багато російських блогерів засудили нездатність Путіна використовувати свою промову для висування нових цілей війни, викладення нових заходів підтримки війни або притягнення російської влади до відповідальності за їх численні військові невдачі.

Так, терорист Ігор Гіркін, зокрема, стверджував, що Путін не сказав нічого значущого протягом 40 хвилин, було опущено військові поразки Росії, військові невдачі та економічний спад. Путін не зміг притягнути до відповідальності російських урядовців.

Розчарований Гіркін й тим, що Путін не використав звернення для офіційного визнання війни, оголошення наступних цілей чи протидії західним санкціям.

Один із блогерів заявив, що призупинення участі Росії в СНО є політично символічним. Але поскаржився, що це не покращить становище Росії на полі бою. Інший блогер порівняв Путіна з трупом і повторив багато скарг Гіркіна.

Російські військкори також наголосили на необхідності рішучих дій і закликали Росію сприяти зростанню та просуванню воєначальників, які довели свою рішучість на полі бою.

А засновник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин сказав, що не дивився виступ Путіна у прямому ефірі, бо був надто зайнятий постачанням боєприпасів, необхідних для продовження бойових дій.

Погрози російського диктатора Володимира Путіна відновити випробування ядерних озброєнь є залякуваннями. І серйозно на ці залякування вже ніхто не реагує. Про це на пресконференції з прем’єр-міністром Італії Джорджі Мелоні в Києві заявив президент України Володимир Зеленський.

Звернення російського президента Володимира Путіна свідчить, що він готується до нового наступу. Немає жодних ознак того, що Путін готується до миру, сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

Generated by Feedzy