Бійцям не вистачало води: як підприємці стали волонтерами

Головна Сторінка » Бійцям не вистачало води: як підприємці стали волонтерами

89,7% бізнесу допомагають Збройним силам України, реалізують волонтерські та гуманітарні проєкти.

Про це йдеться у дослідженні “Стан та потреби бізнесу в умовах війни”. Його проводили з 25 січня 2022 року по 2 лютого 2023 року Центр розвитку інновацій, Офіс з розвитку підприємництва та експорту, національний проєкт Дія.Бізнес спільно з Advanter Group.

Чимало українських підприємців долучилися до підтримки Збройних сил із 2014 року.

“Коли оголосили АТО, ми з чоловіком почали допомагати військовим. Спочатку тим, хто проходив підготовку на аеродромі “Канатове”. Бійці жили там в палатках. Було дуже спекотно. Хлопці просили привезти води. Бо тієї, що їм видавали, не вистачало. Ми з чоловіком возили”, – розповіла Тетяна Сила з Кропивницького. Має магазини дитячого одягу, взуття та іграшок.

Після повномасштабного вторгнення Тетяна Сила разом із чоловіком відкрили штаб допомоги. Місто виділило для нього приміщення колишньої стоматології.

“Плетемо сітки, перешиваємо старі матраци, оновлюємо на них обшивку. Із великих подушок робимо маленькі, щоб військовим було зручно брати їх з собою. Шиємо прапори, каремати, ковдри, футболки, термобілизну, хутрові шкарпетки. Закуповуємо тканину, нитки, одяг, взуття, миски, відра, лопати, скоби, цвяхи, дрони, тепловізори, ноутбуки, колеса. Придбали 13 машин, комплектуємо аптечки. Люди несуть продукти, фермери дали пів тонни меду. Підприємці з ринку забезпечують лимонами. Готуємо енергетичні батончики. Минулого літа у штабі квасили огірки, помідори, капусту, яблука, робили салати з перцю”, – додала Тетяна Сила.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Феномен українського благодійництва: як фонд із невеликого міста втілює великі проєкти

Фінтех-компанія Moneyveo почала допомагати військовим іще до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Так, з 2018 року компанія співпрацює з оперативним командуванням “Північ”. Постачали військовим оргтехніку, плотери для друку мап, телекомунікаційне обладнання для забезпечення якісного зв’язку. У 2022-му допомогли відновити інфраструктуру, яка постраждала під час боїв за Чернігів.

“Із 2020-го беремо участь у фінансуванні лікування поранених бійців, співпрацюючи з реабілітаційними центрами. Зокрема, з благодійним фондом Revived Soldiers, що займається реабілітацією військовослужбовців в Ірпінському центрі Next Step Ukraine. Свого часу наша компанія допомогла закупити реанімаційні ліжка з електроприводом для військового госпіталю в Ірпені. Після повномасштабного вторгнення ми лише поглибили співпрацю в напрямку допомоги бійцям. Нещодавно замовили в Німеччині для Київського військового шпиталю ВАК-систему, за допомогою якої медики рятують бійців від ампутацій”, розповів СЕО Moneyveo Сергій Сінченко.

Детальніше про те, як бізнес допомагає пришвидшити перемогу України читайте у спецпроєкті “Післявоєнна реконструкція”.

Українські інженери з волонтерського конструкторського бюро PARS за участі волонтерів із громадської організації “Відсіч” займаються розробкою бойової ракети “Трембіта”.