“Біль такий, ніби на гвіздок стаю”

Головна Сторінка » “Біль такий, ніби на гвіздок стаю”

При п’ятковій шпорі допомагає медична жовч

 Півтора року тому почала боліти п’ята. Спочатку не могла ходити лише вранці, розповідає 53-річна Тамара Чичуріна з Києва. Був такий біль, ніби на гвіздок стаю. За пів години, зціпивши зуби, розходжувалася й було легше. Та щойно сідала чи лягала, а потім піднімалася біль вертався.

Через пів року хвороба загострилася. П’ята почала непокоїти навіть у спокої.

 Коли лягала спати, так смикало, ніби там нарив. Ходьба навіть по хаті стала випробуванням. Тоді звернулася до травматолога. Після обстеження поставив діагноз п’яткова шпора.

Призначив розробляти шпору на дерев’яному роликовому масажері для ніг. І раз на день розминати п’яту руками.

 Нічого не допомагало. Що більше давала нагрузку на п’яту то сильніше боліла. Тоді лікар порадив 10 днів на ніч робити компреси з медичної жовчі. Нею просочувала марлю, скручену вшестеро. Накладала на хвору п’яту. Зверху прикривала ватою й фіксувала тонкою пов’язкою. Як марля висихала, змочувала її водою кімнатної температури та повторно прикладала. Це знімало гострий біль на певний час, але проблему не усунуло.

Тоді пройшла 10 сеансів голкотерапії.

 Страшно, бо за розміром голки нагадували циганські. Лікар колов їх у голову, руки, шию. Боляче не було, лише неприємно. Бо спершу вводив голки, а тоді рухав ними, шукаючи спеціальні точки. Здавалося, ніби в тому місці віддає струмом. На сеанси витратила 2 тисячі гривень. Коли ходила на голки, ставало легше. Перестала й прогресу ніякого.

Повторно звернулася до травматолога. Той призначив ударно-хвильову терапію.

 Пройшла сім процедур із 10, але значного полегшення не відчула. Тоді лікар приписав укол дипроспану в п’яту. Та поки що його не роблю. Боюся, щоб із шпорою не зруйнувався здоровий суглоб. Але знайомі робили й у них все добре. Зараз рятуюся спеціальними устілками й підп’ятниками для взуття. Допомагають зменшити навантаження на хвору п’яту.

 Від п’яткової шпори не помирають. Вона не дає страшних ускладнень, але значно погіршує якість життя, розповідає столичний ортопед-травматолог Олександр Кулева, 35 років.

 Лікар може призначити таблетки чи мазі, що на певний час знеболять, але не вилікують. Допомагає нормалізація ваги. Навіть мінус 34 кілограми й стопам стає легше. Худнути треба не за рахунок спорту, а дієти. Раціон кожен підбирає під себе. Якщо людина схудла і цим звела біль до мінімуму, лише тоді роблять один укол із гормонами чи гіалуроновою кислотою, щоб закріпити результат. Суглоб від цього постраждати не може, бо його там немає. Він з другого боку.

Якщо схуднути одразу не вдається, біль полегшують масажем. Зранку, перш ніж стати на хвору ногу, її розминають 5 хв. Цим готують до навантаження. Щоб полегшити біль, на ніч в уражену п’яту втирають кубик льоду.

 Не можна ходити вдома по рівних поверхнях босоніж, якщо на них немає м’яких ворсистих килимів. Бо перенавантажується стопа, продовжує. Ходити без взуття можна лише по піску, траві чи камінцях. Носіння мокасинів, кедів, в’єтнамок перенавантажує тканини стопи, вони запалюються. Тому треба обирати бігові кросівки чи взуття на підборах до 4 сантиметрів.