fbpx

Білорусь зобов’язана забрати мігрантів, якщо ті прорвуться в Україну – МВС

Головна Сторінка » Білорусь зобов’язана забрати мігрантів, якщо ті прорвуться в Україну – МВС

Між Україною та Білоруссю діє угода про реадмісію.

Нелегальні мігранти, які потраплять на територію однієї країни з території іншої, будуть видворені назад. І друга країна буде зобов’язана їх прийняти, повідомив у Facebook директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко.

“Нелегальні мігранти, які потрапили на їхню чи нашу територію з їхнього чи нашого боку можуть і повинні бути видворені назад. І та сторона, з якої вони прийшли, зобов’язана буде їх прийняти”, – написав Шевченко.

Раніше перед запланованим у Мінську і Москві початком нинішньої міграційної кризи з Польщею і Литвою Білорусь вийшла з такої ж угоди з ЄС шляхом голосування окремого закону у своєму парламенті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нарада РНБО: Данілов з міністрами обговорили захист українського кордону

“Це значить, що поки що принаймні зберігається юридична основа для недопущення на українському кордоні з РБ такої ж ситуації як у Польщі. Але готуватися треба все одно”, – написав Шевченко.

Держприкордонслужба і МВС України вже мають успішний досвід подібного стримування на кордоні з Білоруссю, хоча і значно меншоі групи людей, зазначив він.

Зокрема, у вересні 2020 року до тисячі прочан-хасидів хотіли потрапити в Україну з Білорусі в Чернігівській області через напрямок на пунктах пропуску Нова Гута – Нові Яриловичі.

Але вони тоді не намагалися прориватися лісами, їх не підганяли вперед білоруські прикордонники. Після кількох днів безуспішного таборування на трасі, вони повернулися.

За допомогу у незаконному перетині державного кордону України біженцям з території Білорусі українцям загрожує кримінал. Це питання національної безпеки, попередив міністр оборони Олексій Резніков.

У квітні 2014 року була скасована кримінальна відповідальність за незаконний перетин кордону. Але лишилася кримінальна стаття за допомогу цим людям.