fbpx

На Kyiv Post тиснула Венедіктова і “слуги народу” – заява ексжурналістки видання

Головна Сторінка » На Kyiv Post тиснула Венедіктова і “слуги народу” – заява ексжурналістки видання

На англомовне українське видання Kyiv Post тиснули генеральна прокурорка Ірина Венедіктова та депутати від партії “Слуги народу”.

Про це заявила колишня журналістка видання Анна Миронюк під час дискусії в Українському кризовому медіацентрі.

У листопаді 2020-го Kyiv Post опублікував критичний матеріал про Венедіктову, після якого генпрокурорка викликала до себе в кабінет головного редактора газети Браяна Боннера. Вона засуджувала критику на свою адресу і погрожувала піти до суду, стверджує Миронюк.

Тоді цю ситуацію вдалося якось залагодити. Вона перейшла у стадію замороженого конфлікту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Офісі президента заявили, що не причетні до закриття видання Kyiv Post

“Минув рік. Журналісти Kyiv Post знов опублікувала критичний матеріал про перебіг реформ та про роботу генеральної прокурорки, де вони ставили під питання її ефективність. Після цього пройшов певний час і, за словами Браяна, пані Венедіктова відкрила певні розслідування проти Аднана Ківана, які вона потім закрила. Це я кажу зі слів Браяна Боннера”, – сказала журналістка.

За її словами, генпрокурорка Венедіктова мала можливість висловитися. Зокрема, вона публікувала колонки в Kyiv Post.

“Для обох матеріалів ми направляли запити до Генпрокуратури із проханням про інтерв’ю. До того після першого матеріалу та її тиску на газету, ми увесь час намагались переконати Офіс генпрокурора вийти з великим інтерв’ю та надати можливість журналістам Kyiv Post поставити всі запитання, дати їй можливість висловитися та відповісти на нашу критику. Вона цією можливістю не скористалася. Ми опинились у ситуації, коли тиск від влади був, він був на різних рівнях. Були певні депутати від “Слуги народу”, які погрожували піти до суду після певних матеріалів. Тиск був, і я можу лише констатувати ситуацію”, додала Миронюк.

Найстаріша англомовна газета України Kyiv Post призупинила роботу 8 листопада. Журналісти Kyiv Post опублікували спільну заяву, в якій ідеться, що всіх працівників повідомили, що їх “негайно” звільнено. Близько 50 людей водночас і раптово втратили роботу.

Пізніше експрацівники заявили про пошук інвесторів та рекламодавців для запуску нового медіа. Старт запуску ЗМІ вже розпочався.