Біля Львова знайшли доісторичне поселення

Головна Сторінка » Біля Львова знайшли доісторичне поселення

У Винниках біля Львова археологи знайшли залишки оборонного поселення доби енеоліту.

Науковці припускають, що це одне з найдавніших захисних поселень енеоліту на заході України, каже директор Історико-краєзнавчого музею у Винниках Ігор Тимець.

“Науковці досліджують поселення культури лійчастого посуду, яка є однією з найбільших європейських енеолітичних культур другої половини IV тисячоліття до нашої ери. Її південно-східна межа проходить по сучасній Волинській і Львівській областях у сусідстві з трипільською культурою”, йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відтворили житло давніх слов’ян – фото

Поселення культури лійчастого посуду часто знаходять на узвишшях. Ця була на горі Лисівка.

У поселенні були залишки частоколу.

“Для цієї захисної стіни був викопаний рівчак шириною 30 см в який вкладалися поруч одна одної дерев’яні колоди. В окремих місцях колоди були більші в розмірах і тому вбивалися у “фундамент”. Поруч палісаду зафіксовано скупчення глиняної обмазки, перемішаною з дрібними вугликами. Попередньо можна припустити, що згадана дерев’яна стіна була обмазана глиною, яка з певних причин згоріла і завалилась”, – каже науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, кандидат історичних наук Андрій Гавінський.

Наприкінці 2020 року у Львові презентували проєкт “Княжий Звенигород: від реального до віртуального”. 12 місць середньовічного міста показали за допомогою технологій віртуальної реальності.