Біодобрива псуються в холодному гаражі

Головна Сторінка » Біодобрива псуються в холодному гаражі

 Економніше купляти добрива великими упаковками. Але треба правильно їх зберігати, щоб не зіпсувалися за зиму, говорить 51-річний Сергій Костюк, агроном із міста Сокиряни Чернівецької області. Мало просто заліпити упаковку. На якість добрив впливають температура й вологість у приміщенні.

Найменш делікатні гранульовані мінеральні добрива. Не псуються і за температури -30°C. Але при контакті з вологим повітрям гранули сиріють і стають подібні до каміння.

 На дії добрив це не позначиться, але підсипати їх вже не вийде. Хіба що перед цим потовкти мішок молотом. І все одно маса вже не буде порошкоподібна. А от рідким мінеральним добривам підвищена вологість не страшна. Зате вони замерзають, і на дні відра чи бочки утворюється осад. Від цього з добрива зникають корисні речовини.

Рідкі добрива краще не розливати по пластикових пляшках. Бо можуть тріснути на морозі. Якщо розчин уже там, то треба поставити в опалюване місце чи на стелаж. Там тепліше, ніж на підлозі. Накрити покривалами.

 Умови зберігання біодобрив залежать від бактерій у їхньому складі, каже Костюк. На упаковці має бути вказано, що їх треба залишати за температури не вище 20 градусів тепла й не нижче нуля. Це спільне правило для всіх розчинів з мікроорганізмами. Тому не можна залишати упаковку в гаражі на зиму. Навесні це буде безкорисна рідина. Це стосується і біологічних стимуляторів росту.

Доступне добриво це попіл. Але його треба зберігати в сухому приміщенні та в закритій тарі. Підійдуть пластикові бочки з кришкою. Пакети чи поліетиленові мішки не годяться, бо там збереться конденсат.