Якщо компанії, які вже багато років працюють з державою, звикли до логіки роботи державних структур і до всього можливого маразму, то новачки не завжди хочуть заходити у такі специфічні відносини. Про те, що з цим робити, розповів підприємець, волонтер, власник компанії МІК Олег Мітрохін.
Перше, що мають змінити й Державний оператор тилу, й інші державні закупники – припинити бачити у бізнесі ворога чи опонента. Ми бачимо перші позитивні сигнали у цьому напрямку, пояснює підприємець, але контакти й обмін досвідом мають бути ще активнішими. Щоб реальні виробники та надійні постачальники більш активно працювали з державою, державі, на думку Мітрохіна, необхідно:
Забезпечити прозорість правил роботи та процедур. Одна з найбільших проблем, яка відлякує українських постачальників, – це непередбачувані зміни вимог. Державі варто запровадити єдині й незмінні стандарти технічних вимог, це дасть бізнесу час підготуватися і посилить впевненість у державі як партнері.
Впровадити систему завчасного планування. Закупівлі повинні здійснюватися на основі довгострокових контрактів із чіткими графіками постачання. Планування дозволить уникнути зривів постачання та залучення недобросовісних підрядників.
Продемонструвати довіру до українського бізнесу через локалізацію. Продукція українського виробника, навіть якщо її вартість аналогічна імпортній, залишається вигідною для економіки через створення робочих місць і податки. Це – головна інвестиція у довіру бізнесу до держави.
Реалізація цих рекомендацій не лише підвищить якість забезпечення Збройних Сил, але й стане потужним стимулом для відновлення економіки, – резюмує Мітрохін.
Олег Мітрохін – бізнесмен, власник компанії МІК. Компанія МІК – провідний український виробник спецодягу для різних галузей, зокрема для промисловості, будівництва та сфери безпеки.