fbpx

Блінкен пообіцяв допомогу Україні, якщо дипломатія не допоможе

Головна Сторінка » Блінкен пообіцяв допомогу Україні, якщо дипломатія не допоможе

Державний секретар США Ентоні Блінкен пообіцяв у випадку провалу дипломатичних зусиль щодо дій Росії посилять присутність сил НАТО у прифронтових державах Альянсу.

Про це йдеться в заяві Держдепу США після телефонної розмови Блінкена і міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Блінкен пообіцяв вдатися до економічних заходів проти Москви та збільшити військову допомогу Києву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США вимагають від Росії пояснень щодо перекидання військ до українського кордону

“Держсекретар підтвердив свою підтримку дипломатії як єдиного відповідального шляху вперед, і що без України жодних предметних дискусій щодо України не буде. Він повторив: якщо Росія обере шлях подальшого конфлікту, Сполучені Штати і наші союзники й партнери готові забезпечити величезні витрати для російської економіки, посилити присутність НАТО в прифронтових державах Альянсу і збільшити оборонну допомогу Україні”, йдеться в повідомленні.

Уздовж кордону з Україною на кінець листопада 2021 року Росія зосередила майже 92 тис. військових і значну кількість техніки у своїх західних областях та окупованому Криму. Українська й американська розвідки попереджають, що Кремль може готувати повномасштабне вторгнення.

Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов вважає, що воно може розпочатися в січні-лютому 2022-го. Офіційно Москва це заперечила. Проте висловлювання деяких кремлівських посадовців свідчать про протилежне.