Блочно-модульна котельня: застосування та комплектація

Головна Сторінка » Блочно-модульна котельня: застосування та комплектація

Сучасна автономна блочно-модульна котельня (БМК) це компактна конструкція. Вона повністю готова до застосування, може бути використана у різних сферах на промислових, господарських, комерційних чи житлових об’єктах. Стаціонарна система складається з кількох модулів без перегородок. Тут встановлюють котельне обладнання, яке підключають до джерел електрики, палива та води. Монтаж можливий в окремій будівлі або на даху чинного об’єкта. Модульна будова дозволяє зменшити витрати на монтаж, її можна укомплектувати технікою різної потужності.

Застосування модульних котелень

Найчастіше БМК використовують у таких сферах:

ЖКГ. Подача енергоресурсів до мікрорайонів, квартир, будинків, невеликих селищ.

Виробництво та промоб’єкти. Необхідні для забезпечення технологічних процесів парою.

Підприємства різного профілю. Опалення та обігрів виробничих приміщень, ГВП та ін.

Сезонні об’єкти та часники, культурні, соціальні комплекси.

Блокова модульна установка застосовується там, де немає можливості підвести газ чи монтувати котел усередині приміщення. Часто модуль не відноситься до основного джерела тепла, але стає резервним при зниженні температури.

Види БМК

За типом конструкції та особливостями установки блочно-модульні комплекси поділені на кілька класів. Можна підібрати пересувні установки, оснащені шасі або стандартні котельні. Останні вмонтовують на фундамент. Класифікують установки і за принципом роботи. Вони можуть працювати на нагрівання теплоносія, а також генерацію пари та забезпечення приміщень гарячою водою. За типорозмірами потужності рівень продуктивності коливається не більше 0,140 мВт. Усі види комплексів працюють автономно. Часто вони не вимагають серйозного втручання ззовні та обслуговування.

Влаштування блочно-модульної котельні

Підібрати установку можна на сайті. Тут пропонують різні модифікації пристроїв, до яких включені готові до роботи модулі різної оснащеності. У комплексі:

1. Будівля котельні. Для обшивки використаний профнастил.

2. Устаткування для опалення теплогенератори, казан, бункер або ємність для палива.

3. Насос.

4. Арматура. Запірна, регулююча, запобіжна.

5. Лічильники води, енергоресурсів, електроенергії.

6. Сигналізації, охоронна та пожежна.

До складу комплекту включають системи димовидалення, водопідготовки.

Норми розміщення

Для монтажу БМК потрібен гідроізольований майданчик, який виконують з бетону та армуючого матеріалу. Він має бути більшим за розмір котельні по периметру на 515 см. Монтаж на готову плиту можливий виключно після трамбування та повного застигання розчину. На це приділяється близько 21-25 днів. Фундамент під бетонну основу облаштовувати не доведеться, достатньо буде і рівної поверхні. Додатково її можна засипати піском з наступним трамбуванням матеріалу.