Блокування кордону: Україна формує баржеві каравани на Дунаї

Головна Сторінка » Блокування кордону: Україна формує баржеві каравани на Дунаї

Україна готує альтернативні маршрути вивезення вантажів Дунаєм.

Дунайське пароплавство направило пропозиції з перевезення найбільшим експедиторам автомобільних вантажоперевезень, повідомляє Міністерство відновлення України.

Воно розробило три лінії для баржевих караванів.

Україна – Галац є найшвидшим маршрутом для перекидання вантажу через західний кордон до країн ЄС.

“З огляду на велику відстань річковий караван може здійснювати п’ять – сім рейсів до Галацу на місяць. Тож, термін доставки контейнерів складає лише кілька днів”, – йдеться у повідомленні.

Маршрут Україна – Регенсбург дозволяє доставити вантаж у Німеччину, або у будь-який порт на Середньому та Верхньому Дунаї. Тривалість цього рейсу довше ніж у випадку доставки в Галац.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поляки продовжують блокувати кордон. Яка там зараз ситуація – нові фото

Третій варіант – маршрут до румунського порту Констанца.

“Пароплавство планує виставити на контейнерні лінії додаткові баржеві каравани, які щомісячно забезпечать доставку 2,1 тис. TEU до Регенсбургу, або 5,9 тис. TEU до Констанци. УДП може працювати контейнерами TEU/FEU, а також рефконтейнерами. Річкові перевезення лише флотом УДП є альтернативою 2-5 тисячам вантажівок”, – йдеться у повідомленні.

Протести польських фермерів розпочалися ще навесні минулого року. У падінні цін на сільгосппродукцію, зокрема і зерно, протестувальники звинуватили дешеве українське збіжжя, яке начебто заполонило ринок. Перші акції змусили офіційний Брюссель прийняти тимчасове рішення про заборону на імпорт українського зерна до Польщі та інших прикордонних країн-членів ЄС. Попри тимчасовість заборони, у Польщі вона досі триває.

Також фермери невдоволені зменшенням обсягів аграрних субсидій з видатків спільного бюджету Євросоюзу. Там пішли на такий крок через зростання витрат на мігрантів, екологію та безпеку. Відповідно протестувальники вважають, що їм стане складніше виробляти більше продукції. Тому ще більше побоюються завезення збіжжя з України, яку вважають конкурентом у сільгоспвиробництві.