fbpx

Бойовики внесли у список на обмін “лівих” людей

Головна Сторінка » Бойовики внесли у список на обмін “лівих” людей

Так звані ЛДНР внесли у списки на обмін 100 осіб, які нібито перебувають на підконтрольній Україні території.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в інтерв’ю, пише “Дом”.

Вона зазначила, що востаннє зустрічалася з “уповноваженою з прав людини” ДНР 3 грудня 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські найманці 19 разів відкривали вогонь. Маємо пораненого і знищену техніку

“Вони нам передали список зі 100 осіб, щоб уточнити, хто з них є. Ми уточнили – 15 перебувають за ґратами на території України, яку контролює уряд. Решта – або їх уже звільнили, або таких прізвищ у нас немає, або просто не хочуть повертатися на окуповану територію”, – сказала Денісова.

Омбудсменка не вважає, що основна мета затримань українців в окремих районах Донецької та Луганської областей – поповнення “обмінного фонду”.

“Цього “обмінного фонду” достатньо. У них 301 наш громадянин. А в нас (на території, яку контролює уряд. – Gazeta.ua) стільки “їхніх” людей немає”, – наголосила вона.

У в’язницях на окупованих територіях України не лікують хворих на коронавірус. Кілька тижнів тому окупанти запровадили там так званий “карантин”. З цієї причини скасували побачення, заборонили передавати продукти, ліки, маски й воду, повідомив член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.

Також бойовики РФ вимагають із полонених українців гроші за “утримання” у в’язницях. Тим, хто не платить, влаштовують пекло.