Високий представник ЄС Жозеп Боррель закликав розмежовувати терористів ХАМАС та народ і адміністрацію Палестини.
Він виступив за продовження фінансування програм гуманітарної допомоги в регіоні. А також закликав зняти блокаду у постачанні води, продовольства або електрики для цивільного населення в Газі. З такою заявою Боррель виступив у Омані під час пресконференції за підсумками неформальної зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу у гібридному форматі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС призупиняє фінансову допомогу Палестині, ООН просить не нищити Газу
“Ми обговорювали, як продовжувати наші відносини з Палестинською адміністрацією. Є чіткий поділ між ХАМАС, народом та Палестинською адміністрацією. Ми вважаємо ХАМАС терористичною організацією… Але Палестинська адміністрація – це інша справа, вона є нашим партнером. Ми не маємо справу з ХАМАС, але підтримуємо і працюємо разом з Палестинською адміністрацією. І не всі палестинці є терористами. Тому колективне покарання всіх палестинців було б несправедливим та непродуктивним, це було б проти наших інтересів та проти інтересів світу”, – сказав він.
Він зазначив, що більшість європейських міністрів, “за двома-трьома винятками”, підтримали декларацію щодо вирішення нової кризи на Близькому Сході, яка була погоджена під час зустрічі ЄС із Радою співробітництва країн Перської затоки.
Цей документ містить засудження терористичної атаки, як і будь-яких атак проти мирного населення, вимагає звільнення заручників, забезпечення захисту цивільного населення та поваги до міжнародного та гуманітарного права. Це означає відсутність блокади у постачанні води, продовольства або електрики для цивільного населення в Газі. Повинні бути відкриті гуманітарні коридори для людей, які хотіли б залишити Газу та виїхати до Єгипту
Боррель підтвердив, що Європейська комісія та кілька країн-членів запропонували здійснити перегляд допомоги, яку ЄС спрямовує для Палестини, щоб переконатися, що таке фінансування не має зв’язку з терористичною діяльністю руху ХАМАС.
“Такий перегляд не повинен бути вибаченням для затримок у співпраці. Було б великою помилкою в цей критичний момент зупинити нашу підтримку для Палестинської адміністрації. Це могло б стати найкращим подарунком для ХАМАС, і завдало б шкоди нашим інтересам та нашому партнерству з арабським світом”, – наголосив Високий представник ЄС.
Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС завдали масованого ракетного удару по Ізраїлю.
Крім того, бойовики розпочали наземне вторгнення на ізраїльську територію. Члени ХАМАС захоплювали території, вбивали людей та брали заручників. Посольство Ізраїлю в США повідомляло про 100 викрадених бойовиками ізраїльтян.
В Ізраїлі офіційно оголосили війну.