Британський інвестор Cosmolot заявив про рейдерську атаку. Обіцяє великий розголос

Головна Сторінка » Британський інвестор Cosmolot заявив про рейдерську атаку. Обіцяє великий розголос

Головний інвестор Cosmolot Арнульф Дамерау заявив про спробу рейдерського захоплення компанії. За його словами, він інвестував гроші з надією на нову українську демократію на шляху до членства в ЄС та НАТО, але тепер його бізнес намагаються захопити. Інвестор додав, що особисто зустрічався з організатором атаки у Відні, і той сказав, що якби йому належало 50% Cosmolot, проблеми б закінчились. Про це Дамерау написав на своїй сторінці в Facebook, передає Oboz.ua.

За його словами, компанія не тільки заплатила минулого року 2,6 млрд грн податків в бюджет України, але і надає військову допомогу ЗСУ. Атака рейдерів також вдарить і по країні: щонайменше це може позбавити бюджет мільярдів гривень податків. Крім того, це зруйнує імідж України в очах міжнародної спільноти.

Дамерау заявив, що буде вимушений розповісти про ситуацію публічно.

“Тож тепер я зроблю ці атаки публічними: для Bloomberg і Reuters, для міжнародної ділової та дипломатичної спільноти, для Білого Дому і Rammstein. Я розпочинаю свою роботу у Києві разом з усіма належними послами. Зокрема, я також відвідаю особисто представників бізнесу та політичних лідерів у Лондоні, Берліні, Брюсселі та цього тижня у Вашингтоні”, – заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому влада переслідує бізнес – Жеваго назвав причини

Інвестор нагадав, що він вже втратив в Україні 25 млн євро у 2013-му “через корупцію під час президентства Януковича”. Зараз же Дамерау був впевнений, що Україна змінилась. Він прагнув підтримати країну під час повномасштабної війни, нападу на країну.

“Наша компанія не лише сплачує податки до державного бюджету, які йдуть на захист України від агресора, ми також підтримуємо Збройні сили України військовою технікою, безпілотниками в рамках проєкту Cosmolot Airlines. Серцем цієї діяльності є Cosmolot. Будь-яка атака на Cosmolot послаблює українську армію, державний бюджет, бізнес та міжнародний імідж”, – пояснив він.

Загалом у 2023 році компанія сплатила 2,6 млрд грн ($63 млн) податків, профінансувала 50 БПЛА для фронту та надала понад 130 млн грн ($3 млн) допомоги фронту.

“Нас намагаються зламати пустими та безпідставними звинуваченнями у звʼязках з Росією, створенням репутаційних та операційних проблем для компанії. Тепер додається телефонний тероризм, спам-атаки та залякування партнерів. Невідомі масово телефонують партнерам компанії та їхнім родичам. В хід йдуть пусті звинувачення та погрози, що призводить до операційних проблем бізнесу. Це не просто тиск – це кримінал”, – нагадав він.

Також банк блокував усі операції Cosmolot, спираючись на приписи Держфінмоніторингу. При тому інвесторам компанії неодноразово пропонували “домовитися” та “вирішити” їхні проблеми, заявив Дамерау. Всі корупційні пропозиції були відхилені.

Cosmolot входить в трійку найбільших платників податків, які складають 80% усіх відрахувань гральної сфери. Сума податків від компанії у 2023 сягнула 2,4 млрд грн, що становить близько 25% від надходжень усієї гральної сфери, повідомляє Zaxid.net.