“Бити ворога, допоки не конатиме на власній землі” – як у Львові вшанували Бандеру

Головна Сторінка » “Бити ворога, допоки не конатиме на власній землі” – як у Львові вшанували Бандеру

1 січня у Львові відзначили 113-ту річницю від дня народження лідера Організації українських націоналістів, борця за незалежність України Степана Бандери.

До вшанування долучилися народні депутати, представники місцевої влади, ветерани УПА, учасники АТО/ООС, мешканці та гості Львівщини. Присутні поклали квіти до пам’ятника провіднику української нації, долучилися до спільної молитви за Україну, читали вірші, співали патріотичні пісні.

“113 років тому народився той, хто бажав, мріяв надіявся і робив все для того, щоб була Україна. Україна для нього була понад усе! І словом, і думкою, і діями він робив усе, щоб сьогодні ми стояли на українській землі, розмовляли українською мовою, любили і сіяли зерно українське. Я гордий з того, що мої маленькі донечки знають, хто такий Степан Бандера. Я горджуся тим, що для мене це – Герой України. Тішуся, що сьогодні є багато дітей. Це означає, що всі справи і старання Бандери не були марні. Незалежно від того, скільки тобі років і яка твоя посада, кожен українець повинен знати і поважати честь, старання, і все те, що дав нам провідник ОУН. Я бажаю, щоб у кожному з нас жив і творив Степан Бандера. Слава Україні!”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Життя треба прожити так, щоб вороги досі сц*лися кип’ятком від твого імені” – Степану Бандері 113

Окрім того, під час заходу відзначили лауреатів премії імені Героя України Степана Бандери.

“Путінська навала скаженого московського імперіалізму всіма зусиллями намагається знищити Україну ззовні і зсередини, – каже народний депутат України Софія Федина. – Бандера казав ні на що не здадуться навіть найкращі сили, якщо нація не кує сама своєї долі власною боротьбою. Ніхто не буде битися за Україну, якщо ми сидітимемо склавши руки. Ніхто не буде жертвувати власними інтересами, якщо українці будуть домовлятися з ворогом, вести сепаратні переговори і казати: “А какая разница какой язык?”. Маємо чітко розуміти хто ворог і бити його безоглядно, допоки не буде конати на своїй власній території. Але будемо здатні на це тоді, коли будемо жертувати власними інтересами заради інтересу держави”.

Нардеп нагадала цитату Степана Бандери, у якій він казав, що внутрішньоукраїнська політика ОУН мусить бути визвольницькою, а не партійною.

“Усі національно-патріотичні і демократичні сили в час загрози для держави мають викинути геть свої сварки і міжусобиці. Мають з’єднати зусилля у боротьбі за Україну і її майбутнє. Бо промосковські сили єднаються, а ми можемо вчергове втратити державу”, – додала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Бандерівці діяли в Донецькій і Луганській областях, на Дніпропетровщині, Харківщині, у Криму

“Націоналістична спадщина Степана Бандери це важливий методичний посібник, який практично відображає всі соціальні інститути: економічні, родинні, політичні і громадські. Зображення Бандери було з моїм батьком, вояком дивізії “Галичина”, під Бродами, в селі Ясенів, під час прориву з оточення в Червоному і в Воркуті. Ще живий мій вуйко дивізійник Зенон Врублевський. Він незрячий, але для нього Бандера теж є символом. Коли я проводжала добровольцем в АТО єдиного сина, то поклала йому в наплічник календарик з Бандерою. Вважаю, що Бандера завжди з нами є в боротьбі з ворогом, з бюрократією, за свободу, честь і гідність”, – зазначила голова братства ветеранів ім. Романа Шухевича Наталія Грицишин.

Торік народні депутати з усіх фракцій і груп крім прокремлівської ОПЗЖ зареєстрували проєкт постанови, що пропонує президенту Володимиру Зеленському повернути Бандері і Роману Шухевичу звання Героя України і надати таке звання Тарасу Бульбі-Боровцю.

Цього року, 14 жовтня, виповнюється 80 років з часу створення перших бойових загонів Української Повстанської Армії, яка вела збройну боротьбу за незалежність України проти окупаційних режимів.