Чехія заморозить усі державні активи РФ на своїй території

Головна Сторінка » Чехія заморозить усі державні активи РФ на своїй території

Чехія планує заморозити всі державні активи РФ на своїй території.

Уряд країни в середу підтримав відповідну пропозицію міністра закордонних справ Яна Ліпавського. Про це міністр повідомив у Twitter.

“За моєю пропозицією уряд сьогодні схвалив заморожування російських державних активів у Чеській Республіці. На цьому комерційна діяльність, яку Росія використовує для фінансування вбивств українців, закінчується”, – написав голова чеського МЗС.

Він не конкретизував обсягу цих активів і термінів утілення рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чехія продовжила термін тренування українських військових на своїй території

Водночас на пресконференції, яку цитує портал Novinky, Ліпавський оголосив про внесення до чеського санкційного списку російського федерального підприємства з управління активами за кордоном управління справами президента РФ Госзагрансобственность.

“Підприємство є юридичною особою, яка фінансує російський режим, який вбиває мирне населення в Україні”, – зазначив він.

Голова МЗС Чехії вказав, що об’єкти нерухомості, пов’язані з Госзагрансобственностью, розміщені переважно у Празі та Карлових Варах.

Фінансові рахунки підприємства будуть заблоковані, а його власність у земельному кадастрі заморожена, аби воно не змогло продати нерухомість.

Загалом Чехія заморозила підсанкційних активів на суму понад 415 млн.

Європейський союз в 12-му пакеті санкцій ЄС проти Росії пропонує заборонити експорт діамантів та додати до санкційного списку хімікати, літієві батареї, термостати, а також двигуни та сервомотори для безпілотників, які РФ виробляє та використовує проти України.

Пакет також включає заходи щодо посилення контролю за дотриманням верхньої межі цін на російську нафту. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на отримані документи ЄС.

Агентство уточнює, що країни-члени Євросоюзу мають обговорити пропозиції цього тижня, і вони можуть змінитися до того, як будуть схвалені.