fbpx

Через тисняву на святі загинули 115 осіб

Головна Сторінка » Через тисняву на святі загинули 115 осіб

13 жовтня 2013 року через тисняву ​​в Індії під час індуїстського свята Наваратрі загинули 115 осіб і отримали поранення більше 110.

Паніка сталася під час свята, присвяченого індуїстській богині Дурге. За оцінками, близько 500 тис. паломників прийшли в храм Ратангарх Мата в селі Ратангарх, в центральній Індії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індія відкривається для туристів уперше за 1,5 років

У 2006 році 56 паломників загинули на тому ж місці після того, як їх змило водою, випущеної вище за течією річки Сінд. У відповідь на цю катастрофу, влада штату збудувала міст через річку. Міст в 1,5 км від храму має довжину 400 м і ширину 7 м.

Приблизно 25 тис. осіб перебували на мосту в 9 ранку в неділю, 13 жовтня 2013 року, коли частину перил зламали. Поширилася чутка, що міст ось-ось впаде, і натовп запанікував, почавши бігти. Багато хто загинув або були поранені, тому що їх затоптали, інші потонули, стрибнувши в річку. Більшість жертв – жінки і діти.

Рятувальних робіт завадила 7-кілометрова пробка на єдиній дорозі до храму. Обурені родичі загиблих кидали каміння в поліцію, в результаті чого кілька осіб отримали поранення.

Були свідчення, що поліцейські грабували, а також скидали трупи в воду, щоб зменшити кільксть загиблих. Заступник генерального інспектора місцевої поліції категорично заперечував такі слова свідків.

Вада штату оголосила про виплату компенсації в розмірі 52,5 тис. грн в перерахунку для родичів померлих і 17,5 тис. грн постраждалим.

Свідки кажуть, що кількість загиблих може доходити до 400. Кількість жертв нібито навмисно занизили представники поліції і місцевої влади.