14 серпня – перенесення мощей святого преподобного Теодосія Печерського.
Перенесення мощей святого преподобного Теодосія Печерського є важливою подією в історії Києво-Печерської лаври та православної церкви в цілому. Святий Теодосій Печерський, один із засновників Києво-Печерської лаври, був відомим церковним діячем і духовним наставником, який жив у XI столітті.
Теодосій народився близько 1008 року в місті Василькові, неподалік від Києва. Від молодих років він прагнув духовного життя, а близько 1032 року вступив до Києво-Печерського монастиря, який на той час був під керівництвом святого Антонія Печерського. Теодосій відомий своїм аскетизмом, благочестям та стараннями в розбудові монастиря, а також впровадженням спільножитного уставу.
Теодосій помер 3 травня 1074 року. Його поховали у Ближніх печерах Києво-Печерської лаври. Відомо, що мощі святого мали чудотворну силу, і багато людей зцілювалися завдяки їхньому поклонінню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успенський піст за новим календарем: яких обмежень дотримуватись в цей особливий період
Перенесення мощей святого Теодосія відбулося 14 серпня 1091 року. Це сталося завдяки ігумену Іоанну та іншим братам монастиря. За переданням, мощі святого були знайдені нетлінними, що ще більше підкріпило його святість і шанування серед вірних. Мощі були перенесені до нової кам’яної церкви Успіння Пресвятої Богородиці, яка була збудована зусиллями Теодосія. Святий Теодосій Печерський вшановується як один з найвизначніших святих Києво-Печерської лаври.
Прикмети
Тихий вітер – буде суха осінь.
Сильний дощ після довгої тишини – задощить.
Дме сильний вітер – до холодної осені.
Що не можна робити
Не можна готувати будь-які страви з тіста, навіть пісного. Здавна вважалося, що інакше можна опинитися перед лицем серйозних фінансових труднощів та навіть втратити всі кошти. Незаміжнім дівчатам не можна ходити в старому одязі, довго будуть самотніми.
Що можна робити
В давнину цього дня вшановували будівельників та мулярів. Наші пращури боялися представників цієї професії, тому що вірили, що під час будівництва ображений будівельник може зробити якусь підлість і члени родини будуть жити нещасливо.
В останній місяць літа відзначають п’ять головних церковних празників. Серед них за новим церковним календарем ,які змінили свої дати, – три свята Спаса, Успіння Пресвятої Богородиці, а також Усікновення глави Іоана Предтечі.
Gazeta.ua розповість про релігійні свята на кожний день. Зберігайте, щоб були під рукою.