14 серпня 2007 року чотири скоординованих вибухи автомобілів зі смертниками в Іраку, в містах єзидів Кахтані й аль-Джазіра загинули 796 людей і поранили щонайменше 1562 особи. Це найбільш смертоносний теракт з використанням автомобілів в Іраку і третій за смертоносністю в історії, після терактів 11 вересня в США і різанини в Кемп Спайчер в Іраку. Жодна терористична група не взяла відповідальності за напад.
Єзіди – народ на півночі Іраку, субетнос курдів. Також сприймаються як окремий народ від курдів. Говорять мовою єздікі, діалект курдської мови курманджі. Релігія – єзідизм, що виникла на основі зороастризму.
За кілька місяців до нападу в цьому районі наростала напруженість між єзідами і мусульманами-сунітами. Деяким єзідам, що живуть в районі, приходили листи з погрозами, в яких їх називали “невірними”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готував теракти та залякував родичів співробітників СБУ – спіймали російського агента
Напад, можливо, було пов’язаний з убивством 17-річної єзідської дівчини Дуа Халіл Асвад, яку єзіди закидали камінням до смерті чотирьма місяцями раніше. Вважалося, що вона хотіла перейти в іслам, щоб одружитися. Через два тижні, після цього, сунітські бойовики зупинили автобус з єзідами, 23 людини вивели і розстріляли.
В регіоні Сінджара, де живе змішане населення єзидів, курдів, туркменів і арабів, на грудень 2007 року було заплановане голосування на референдумі щодо приєднання місцевості до Курдистану – курдської автономії в Іраку. Це викликало ворожість серед сусідніх арабських громад. Згодом, там розгорнули загони курдської самооборони, а навколо єзідських поселень вирили рови, щоб запобігти нападам арабів.
Вибухи сталися біля 19:20 14 серпня 2007-го, коли чотири скоординованих автомобілі з вибухівкою вибухнули в єзідських містах Кахтані та аль-Джазіра. Під час вибухів вибухнуло дві тони вибухівки, в результаті чого були зруйновані будівлі, а цілі родини опинилися в пастці під стінами своїх будинків та інших уламків. Цілі квартали знесло ударною хвилею. Рятувальники вручну копали під зруйнованими будівлями в пошуках тих, що вижили. У лікарнях бракувало ліків. Аптеки були спустошені.