Чому цього дня важливо ходити у чистому одязі і не забруднитись: прикмети дня

Головна Сторінка » Чому цього дня важливо ходити у чистому одязі і не забруднитись: прикмети дня

19 березня церква вшановує день пам’яті мучеників Хрисанфа і Дарії. Вони жили у третьому столітті в Римі і стали прикладом мужності та віри.

Хрисанф походив із язичницької сім’ї, але після прочитання книг Нового Заповіту прийняв християнство і став проповідником Євангелія. Він зустрів свою дружину Дарію, яка також стала християнкою. Хрисанф і Дарія жили відокремлено від світу, прагнучи жити цнотливим життям.

Однак їхня молитва та проповіді Євангелія були небайдужі для інших, і їх зрадили сусіди та передали до місцевих властей. Трибун Клавдій був здивований мужністю і стійкістю Хрисанфа під час його тортур і вирішив, що християнська віра є правдивою. Він разом зі своєю сім’єю та десятками військових став християнином.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На вас чекають багатство та процвітання – кого по-справжньому озолотить астрономічна весна

Проте імператор Нумеріан, який переслідував християн, віддав святого Хрисанфа та Дарію на страшні муки, після чого їх забили на смерть. Християни поховали їхні тіла поруч зі своїм домом, і над могилами було зведено храм.

Прикмети

Погода цього дня вказує, яким буде початок жовтня.

Вже повернулися плиски весна буде теплою.

Почути грім зовсім скоро погода покращиться.

Що не можна робити

Важливо не забруднитися цього дня, адже будь-який бруд буде дуже важко змити. Наші пращури вірили, що цього дня не можна плакати чи думати про погане, інакше настрій буде зіпсований на цілий рік.

Що можна робити

Селяни активно займалися домашніми справами. Особливо важливо було розважити домовика. Наші предки вірили, що він прокидається саме в цей період, і якщо його не задобрити, він буде бешкетувати.

Великий піст розпочався 18 березня і триватиме до 4 травня. Вважається одним з найсуворіших.

На столі повинні бути лише пісні страви. У Великий піст потрібно хоча б раз причаститися і сповідатися. Під час Великого посту забороняється вживати в їжу м’ясні продукти, рибу, яйця, молоко, а ще споживати продукти частіше одного разу на день, пити алкогольні напої, палити.

Дозволяється рослинна їжа (фрукти, овочі, сухофрукти), соління і квашення, сухарі, чай, бублики, гриби, горіхи, чорний і сірий хліб, каші на воді, киселі. По суботах та неділях, а також в дні великих свят, які збігаються з Великим постом, дозволяється додати до раціону пісну олію, вино, а вживання їжі збільшується до двох разів на день.