23 червня віряни відзначають велике свято – Трійцю (П’ятидесятницю). А також згадують мученицю Агрипину Римську. У народі день прозвали Аграфена Купальниця.
Агрипіна народилася в Римі. Усе своє життя вона присвятила служінню Богу.
За часів правління імператора Валеріана почалися гоніння на християн. Агрипину, як і інших християн, привели на суд і змушували відректися від віри, а коли вона відмовилася, то стали катувати, і Агрипінна померла. Тіло святої таємно відвезли до Сицилії – відомо, що біля її мощей неодноразово відбувалися випадки зцілення. У IX столітті мощі мучениці перенесли до Константинополя.
Що можна робити
На велике свято віряни йдуть в храм на святкову службу. У Святого Духа, за прикметами, цього дня нічого не можна просити – тільки дякувати за порятунок і захист. У молитвах до святої Агрипини звертаються з проханнями про зцілення в разі хвороб, моляться про швидке одужання.
За традицією оселі та храми напередодні Трійці прикрашають квітами, травами, гілками дерев і листям лепехи, яку в народі називають цар-зіллям. Вони символізують багатство, процвітання і продовження життя.
Також у свято влаштовують багате святкове застілля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медовий, Яблучний та Горіховий Спас: коли відзначаємо головні свята літа за новим календарем
Гарна прикмета на Трійцю – подати милостиню, це допоможе захистити себе від хвороб і негараздів.
Також у народі кажуть, що якщо на Трійцю засватаються, а на Покрову одружаться, то подружжя житиме довго в любові та злагоді.
Квіти і трави, зірвані на Трійцю, в народі вважаються цілющими і здатними вилікувати будь-яку недугу, а роса на світанку має особливу силу – вона здатна зцілювати.
2024 року українці святкують Трійцю за новою датою. Його відзначення прив’язане до святкування Великодня, яке припадає на 5 травня. А тому Трійцю святкуємо 23 червня, на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. У народі це одне з найголовніших свят називають П’ятидесятницею, Зеленою неділею, Зеленими святами.
Сватання цього дня – на вдалий шлюб: у родини будуть гарні діти, в оселі – гармонія, а в серцях – любов одне до одного. Натомість, на Трійцю забороняється грати весілля, адже нічого хорошого не вийде, сім’я швидко розпадеться і буде нещасливою.