26 серпня віряни вшановують християнського ченця Максима Сповідника і святителя Тихона Страсного.
У цей день зазвичай настає похолодання і відчувається прихід осені. У водоймах з цього періоду вже не купаються через занадто холодну воду.
Наші предки збирали гриби. Похід закінчувався дуже вдало. У лісах в цей період багато білих грибів, а також підберезників, лисичок, сироїжок, польських грибів.
Займалися прибиранням в сараях, хлівах і льохах. Приміщення обкурювали димом полину або будяка, щоб відлякати шкідників і позбутися від грибків. Замінювали старі дошки і вичищали залишки торішнього врожаю. Підлоги застеляли свіжою соломою.
Тихонів день є одним з найкращих у році для заготівлі сіна. У свято 26 серпня сіно сушили на сонці, окропляли святою водою і обходили з іконою і молитвою. Люди вірили, що такий ритуал захистить сіно від гниття і псування.
Дата вважається вдалою для посіву озимих культур, збору врожаю кукурудзи, гарбузів, динь і кавунів, а також збору винограду і приготування вина з нього. Зроблений в цю дату алкоголь виходить смачним і ароматним.
Що не можна робити
У цей день не можна працювати на землі, в полі і в саду. Така праця не принесе користі і призведе до болів в спині.
Не варто зациклюватися на поганому сьогодні, згадувати старі образи і невдачі. Постарайтеся не сумувати сьогодні, інакше настрій зіпсується надовго. Також не варто лаятися з рідними, щоб не зіпсувати відносини надовго.
У православних триває Успенський піст, який накладає заборону на вживання м’яса, молочних продуктів і яєць, а також на розваги, галасливі вечірки і шкідливі звички.
Не можна дарувати і приймати в подарунок предмети гігієни і рушники в цей день – це принесе хвороби.
Невдалий день для стрижки та фарбування волосся. Нова зачіска не принесе радості.
Прикмети
Якщо сіно почало сиріти, то кінець серпня буде дощовим і з високою вологістю повітря.
Якщо цілу ніч не видно місяця, то погода скоро зіпсується.
Злива в цей день віщує хороший урожай грибів і велику кількість меду на пасіці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зміняться дати церковних свят з вересня після історичного рішення ПЦУ
Над доріжками високо піднімається пил – до затяжного літа і теплого вересня.
Якщо вода в річці стала холодною, то вже скоро настане погодна осінь.
Тихий і легкий вітерець віщує суху і жарку погоду, а шквал обіцяє погіршення погоди.
Якщо серед дня на вулиці не видно ос і метеликів, то скоро піде дощ.
Сова всю ніч ухає – до різкої зміни погоди вдень.
29 серпня віряни присвячують перенесенню до Константинополя нерукотворного образу Ісуса Христа в 944 році. Образ називають нерукотворним, тому що він утворився після того, як Ісус приклав полотно до свого обличчя і воно на ньому відбилося.
В народі його називають Горіховим Спасом. Для українців він є символом закінчення літа і збору врожаю. Якщо в цей день відлітають ластівки і журавлі – то на Покрову випаде сніг. Якщо журавлі, наприклад, полетіли раніше – то на Покрову погода буде теплою.