28 вересня віряни вшановують преподобного Харитона Сповідника. Це християнський святий, який жив у IV столітті та постраждав за віру під час гонінь на християн.
Він був родом із Іконії, де побачив мученицьку смерть святої Фекли, яку він шанував усе своє життя. Після звільнення з в’язниці він вирушив у паломництво на Святу Землю, де був захоплений розбійниками і врятувався від них дивом.
Він залишився жити у печері і зробив із неї церкву. Там почав свій пустельницький подвиг і привернув до себе багатьох учнів.
Заснував три монастирі в Юдейській пустелі: Фаранську, Єрихонську та Сукійську лаври. Також дав своїм учням правила чернечого життя, які вплинули формування Єрусалимського Типікона. Він помер близько 350 року та був похований у Фаранській лаврі.
Прикмети
Зайці ще не змінили забарвлення – зима ще не прийде.
Північний вітер прогнозує сувору зиму.
Шерсть у собаки дуже густа – будуть сильні морози.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покровська батьківська субота: як молитися за покійних, що варто зробити, а що заборонено
Що не можна робити
Небажано прибирати і працювати в хаті. Вважається, що можна “вигнати” все хороше з оселі.
Також наші предки намагалися не планувати на цей день вінчання.
З давніх пір люди вірили, що 28 вересня несприятливий день, тому намагалися не виходити з дому, щоб не накликати на себе біди.
Що можна робити
Цього дня існувала цікава традиція – сімейна пара готувала разом солодкий пиріг, яким пригощала рідних і близьких. Вважалося, що так можна отримати довге і щасливе життя разом.
У церкві є дні, коли поминають покійних. Їх називають батьківськими суботами. У храмах проводять особливі служби, а віруючі відвідують кладовища.
Gazeta.ua дізнавалася, коли поминати рідних за новим календарем.