Чому РФ не запросили на перший Глобальний саміт миру: Кулеба пояснив

Головна Сторінка » Чому РФ не запросили на перший Глобальний саміт миру: Кулеба пояснив

Росію не запросили на перший Глобальний саміт миру, адже Москва упродовж останніх 10 років перешкоджала перебігу будь-яких перемовин про мир.

Між 2014 і 2022 роками Україна та Росія провели майже 200 раундів переговорів у різних форматах, і країна-агресорка завжди діяла однаково. Про це на онлайн-брифінгу для іноземних журналістів заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає “Укрінформ”.

“Між 2014 і 2022 роками ми провели майже 200 раундів переговорів із Росією в різних форматах, і Росія завжди діяла однаково, перешкоджаючи переговорам та не даючи учасникам досягти справжніх вичерпних домовленостей з усього спектра питань”, – зазначив Кулеба.

За його словами, українська сторона “засвоїла уроки минулого” й не дозволить Росії знову руйнувати мирні зусилля інших країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російсько-українська війна може завершитися у 2024 році: аналітики назвали причини

“Тож ми не збираємося повторювати ту саму помилку, і перший Глобальний саміт миру, провести який Україні погодилась допомогти Швейцарія, не передбачає участі Росії, а лише країн, які підтримують і поділяють цілі та норми Статуту ООН і побудовану на них Українську формулу миру”, – сказав глава української дипломатії.

Міністр також наголосив, що неможливо укласти мир без однієї з воюючих сторін, якою є Росія, проте на форумі в Швейцарії її не буде.

“Ми хочемо, щоб країни, які представляють Європу, Азію, Африку, Північну й Південну Америки на цьому першому саміті узгодили дуже конкретний набір правил і підходів, які стануть відправною позицією майбутнього врегулювання з Росією”, – додав він.

Україна може провести Глобальний саміт на рівні світових лідерів.

Глобальний саміт лідерів держав стане початком практичної реалізації Формули миру і пройде у лютому 2024 року, пише Reuters із посиланням на слова заступника керівника Офісу президента Ігоря Жовкви.