Чому Росія б’є по українській енергетиці навесні – назвали дві причини

Головна Сторінка » Чому Росія б’є по українській енергетиці навесні – назвали дві причини

Російські загарбники відновили атаки на енергетичну інфраструктуру України навесні.

Українські джерела називають для цього дві причини, пише CNN.

Зокрема, директор київського Центру досліджень енергетичної промисловості (EIRC) Олександр Харченко вважає, що РФ потрібен був час, щоб накопичити зброю. Окупанти також збирали розвідувальні дані для цих атак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білому домі відреагували на удари Росії по енергетиці України

“Ця стратегія розроблялася довго, вони витратили багато часу на її розробку, вони явно збирали розвіддані й дуже ретельно готувалися до цих атак”, – зазначив Харченко.

Окрім того, росіяни могли чекати, коли українські електростанції будуть менш захищені засобами протиповітряної оборони.

Так, за словами президентки енергетичного аналітичного центру DiXi Group Олени Павленко, до зими Україна добре захистила енергетичну інфраструктуру. Однак, навесні могла перемістити деякі засоби ППО ближче до лінії фронту.

“Це не помилка, це просто розстановка пріоритетів. Ми подумали, що якщо зима закінчиться, можливо, ми зможемо використовувати систему ППО в інших місцях”, – додала Павленко.

Російські терористи у ніч на 11 квітня завдали чергового комбінованого удару ракетами різних типів та ударними БпЛА по Україні.

Унаслідок масованої ракетної атаки РФ було повністю зруйновано Трипільську ТЕС у Київській області. Вона була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області та в столицю України.