Росія готує провокацію на Запорізькій АЕС: аналітики назвали мету окупантів

Головна Сторінка » Росія готує провокацію на Запорізькій АЕС: аналітики назвали мету окупантів

Російські загарбники хочуть влаштувати нову провокацію на Запорізькій АЕС та звинуватити в цьому Україну.

Таким чином РФ намагається “спровокувати переговори з міжнародними організаціями та узаконити окупацію” АЕС. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики посилаються на заяву українського Генштабу від 14 квітня про те, що, за даними розвідки, Росія готує чергову провокацію під фальшивим прапором на ЗАЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому стан “холодного зупину” Запорізької АЕС важливий – у Міненерго пояснили

Нещодавно РФ звинуватила Україну у завданні ударів безпілотниками по Запорізькій АЕС. Аналітики вважають, що ця інформаційна операція може бути частиною зусиль Кремля закласти “підґрунтя для фальшивого нападу на ЗАЕС”.

“Росія регулярно піднімає привід радіаційного інциденту на ЗАЕС, щоб спровокувати переговори з міжнародними організаціями, включаючи Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ). РФ має на меті змусити ці організації зустрітися з російськими окупаційними чиновниками та узаконити окупацію Росією ЗАЕС та розширенням окупації суверенної української землі”, – зазначають аналітики.

Генштаб ЗСУ повідомив, що російські окупанти готуються до чергової провокації на Запорізькій атомній електростанції. Це буде ще одна операція під фальшивим прапором.

Останніми тижнями Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за дронові атаки на ЗАЕС. У Генштабі наголосили, що Україна відповідально ставиться до безпеки ядерних обʼєктів. Лише звільнення ЗАЕС від окупантів здатне відновити реальну безпеку станції.