fbpx

Чому саме зараз: аналітики пояснили заяви Путіна про ядерну зброю в Білорусі

Головна Сторінка » Чому саме зараз: аналітики пояснили заяви Путіна про ядерну зброю в Білорусі

Аналітики Інституту вивчення війни пояснили, чому російський президент Володимир Путін саме тепер заявив, що планує розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.

Таким чином диктатор РФ хоче підірвати моральний дух українців. Він також сподівається, що знизиться активність західної допомоги і зменшиться ефективність очікуваного українського контрнаступу. Про це йдеться у новому звіті ISW.

“Багато відомих російських мілблогерів і офіційних осіб попереджали, що українські війська, ймовірно, невдовзі спробують розпочати великий контрнаступ. Дії Путіна свідчать про те, що він згоден і боїться потенційного успіху українського контрнаступу”, зазначили в ISW.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хоче уповільнити постачання зброї Україні: аналітики пояснили, навіщо Путін лякає Захід

За даними аналітиків, Путін і високопосадовці Кремля раніше вже використовували наративи щодо посилення ядерної готовності РФ. При цьому вони стверджували, що Росія має право використовувати ядерну зброю для захисту в Україні, щоб стримати подальшу підтримку Заходу та військову допомогу українським Збройним силам.

“Раніше ISW повідомляв про ескалацію Путіним ядерної риторики у вересні та жовтні 2022 року з наступною деескалацією на початку листопада 2022 року перед втратою Росією міста Херсона та західної частини Херсонської області. Кремль може використати подальшу риторику щодо ядерної ескалації, щоб змусити західні держави вести переговори з Росією та припинити подальшу військову допомогу Україні”, наголошують в ISW.

У суботу, 25 березня, російський диктатор Володимир Путін заявив про сховище для тактичної ядерної зброї у Білорусі. Сказав, що 1 липня нібито закінчиться його будівництво. За словами диктатора, його білоруський колега Олександр Лукашенко “давно ставить питання про те, щоб розмістити на території Білорусі російську тактичну ядерну зброю”.

Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки не бачить жодних ознак, які б вказували на те, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Так у Пентагоні оцінили заяви президента РФ Володимира Путіна про те, що Москва і Мінськ домовилися розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі.

Generated by Feedzy