Досить поширена є ситуація, коли посадили сливу, але плодів немає. Перший, другий, третій рік і навіть більше.
Це засмучує багатьох садівників.
Причин може бути кілька. Про них Gazeta.ua розповів селекціонер Микола Завальний.
Чому слива не плодоносить
“Причин може бути чотири. Молодій сливі може не вистачати поживних речовин або дерево підмерзає, або погане запилення. Четверта причина: якщо у минулому році слива мала дуже великий врожай. На другий рік дерево намагається перепочити. Тому важливо восени і навесні його підживлювати”, – пояснює Микола Завальний.
Поради, щоб слива дала плоди скоріше
Більшості слив потрібні дерева-запилювачі. Тому якщо у вас на ділянці росте одне дерево і у сусідів немає слив, то врожаю не буде. Посадіть ще одне дерево.
Є сорти слив, у яких плодоношення починається з шостого року життя. Можливо ваше дерево ще надто молоде. Перед тим, як купити саджанець уважно вивчайте сортові характеристики дерева.
Хвороби сливи. Хворе дерево не в змозі сформувати велику кількість здорових плодів. Часто слива не цвіте і не плодоносить, якщо вона хвора клястероспоріозом або плодовою гниллю. Щоб не допустити розвитку цих недуг, щороку протягом періоду вегетації (до і після цвітіння) потрібно проводити профілактичні обприскування.
Шкідники сливи. Личинки пильщика і товстоніжки, гусені плодожерки та інші комахи поїдають плоди сливи. Пошкоджені плоди осипаються і швидко гниють. А квіткоїд пошкоджує квіткові бруньки, тому плоди і зовсім не можуть зав’язатися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому смородина перестає плодоносити: основні причини
Проти шкідників допоможуть перекопування та розпушування ґрунту в пристовбурних колах і проведення регулярних обробок інсектицидами. Це тьри-чотири рази за сезон.
Сливу дуже любить попелиця. Помітили шкідника – терміново позбавляйтесь.
Сливи погано ростуть на кислих, важких ґрунтах. Якщо у вас такий ґрунт, то покладіть на дно посадкової ями дренаж і розкисліть ґрунт.
Нестача живлення. Підживіть сливу восени, якщо температура ще не надто низька. На 10 літрів води знадобиться по 2 столові ложки сульфату калію та суперфосфату, якщо дощова погода просто розсипте добрива і розпушіть ґрунт. Навесні внесіть азотні добрива, а під час цвітіння – комплексні.
За скільки років починає плодоносити молода слива
Терміни початку плодоношення сливи залежать від того, з якої частини дерева було взято щеплення.
“Якщо саджанець прищеплено живцем із плодоносної гілки, перші плоди можуть з’явитися вже за 3-4 роки. Натомість щеплення з бокових пагонів часто призводить до значного затягування процесу – така слива може почати плодоносити аж через 10-20 років.
Під час грози дерева можуть стати справжніми “магнітами” для блискавки. Висота, вологість деревини, будова крони та навіть вид дерева впливають на ризик ураження.
Деякі породи, як-от дуб або тополя, потрапляють у зону підвищеної небезпеки, тоді як інші менш привабливі для електричного розряду.