Часто господарі діляться зі своїми улюбленцями тим, що їдять самі, але не всі продукти безпечні для тварин.
Одне з поширених питань – чи можна давати собакам виноград. Виявляється, навіть невелика кількість цього фрукта може завдати серйозної шкоди здоров’ю чотирилапих друзів.
Розповідаємо, чому виноград небезпечний для собак і як уникнути загрози.
Чому виноград шкідливий для собак
Попри те, що виноград корисний для людини, собакам його категорично не можна давати.
Науковці досі не дійшли до єдиної думки щодо того, що саме робить цей плід токсичним для тварин. Проте доведено, що навіть невелика кількість винограду або родзинок може спричинити у собаки серйозні ускладнення, включаючи гостру печінкову недостатність.
Дослідження показали, що вживання винограду може викликати проксимальний канальцевий некроз – пошкодження нирок, яке призводить до втрати їхньої функції. В деяких випадках собака може померти через інтоксикацію.
Симптоми отруєння виноградом у собак
Якщо ваш собака випадково з’їв виноград або родзинки, важливо вчасно помітити ознаки інтоксикації. Серед основних симптомів отруєння:
блювання (із залишками неперетравлених ягід);
рясна діарея;
відсутність слинотечі або, навпаки, її надмірне виділення;
відмова від їжі та води;
обезводнення;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім продуктів, які є смертельно небезпечними для собаки
зменшення кількості сечовипускань;
млявість, апатія;
зниження температури тіла.
Якщо спостерігаєте будь-які з цих симптомів, негайно звертайтеся до ветеринара. Відмова від своєчасної допомоги може мати фатальні наслідки для вашого улюбленця.
Якщо ваша собака з’їла виноград, головне – діяти швидко. Лікар може порадити викликати блювання, але робити це самостійно не рекомендується, особливо якщо собака непритомна або має проблеми з диханням.
Якщо годувати собак сирим м’ясом, вони можуть заразитись кишковою паличкою. Такі висновки науковців з Бристольського університету. Вибір годувати собаку сирим м’ясом означає, що господарі також взаємодіятимуть з домашньою твариною, яка виділяє стійку кишкову паличку.
Дослідники вважають, що власникам собак не варто годувати тварин сирим м’ясом, а фермерам потрібно вжити заходів зі скорочення використання антибіотиків на фермах, де виробляються корми для собак, адже це підвищує стійкість бактерій до ліків.