Чому треба перейменувати Повітрофлотський проспект у Києві ‒ Юрій Щербак пояснив

Головна Сторінка » Чому треба перейменувати Повітрофлотський проспект у Києві ‒ Юрій Щербак пояснив

Повітрофлотський проспект у Києві потрібно перейменувати в рамках кампанії з деколонізації.

Так вважає письменник і дипломат Юрій Щербак. З відповідним відкритим листом він звернувся до столичної влади, передає Gazeta.ua.

Письменник закликає Експертну раду, депутатів Київської міської ради і киян “позбутися застарілої комуністичної назви” Повітрофлотського проспекту.

Свою позицію він аргументує цитатою з “Протокола №38 Заседания Президиума Киевского Губернского Исполнительного комитета 5 созыва”, датованого 1923 роком.

“В ознаменовение развития и укрепления Красного воздушного флота переименовать Кадетское шоссе в Воздухофлотское шоссе”, ‒ йдеться у документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Станцію “Площа Льва Толстого” перейменують. Стала відома майбутня назва

“Я киянин, і все своє свідоме життя борюся проти комуністичної диктатури та її наслідків, і переконаний, що з наших рідних вулиць належить остаточно прибрати глорифікацію комуністичного режиму. Навіть у таких прихованих випадках, як з назвою Повітрофлотського проспекту”, ‒ зазначає Щербак.

Він пропонує назвати вулицю проспектом Європейського Союзу.

“Прагнення членства у Європейській спільноті відстояне нами на Майдані, відображене в Конституції України і є обов’язком української влади. Той факт, що саме на цьому проспекті розташоване Міністерство оборони України, лише підкреслює наскільки важливою є декомунізація назви “Повітрофлотський” та перейменування у проспект Європейського Союзу, куди ми рухаємося, обстоюючи в російсько-українській війні свій зовнішньополітичний вибір і незалежність Української держави”, ‒ наголосив Щербак.

На думку письменника, нова назва водночас буде гідною і символічною “у контексті нашої вдячності за безпрецедентну допомогу ЄС Україні під час російської агресії”.

“Закликаю вас усіх підтримати мою пропозицію заради майбутнього нашої країни у вільній сім’ї народів об’єднаної Європи!” ‒ наголосив Щербак.

У Києві перейменували 95 вулиць, провулків і площ, назви яких пов’язані з Росією і СРСР. Рішення у четвер, 25 серпня, ухвалила Київська міська рада. У столиці появилися, зокрема, Площа Героїв УПА, вулиці полку “Азов”, Лондонська, Морських піхотинців та інші.

Влітку з фасаду корпусу Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка зняли меморіальну дошку письменнику Михайлу Булгакову.