Причина появи “старечого запаху” є набагато глибшою, ніж всі звикли думати.
Йдеться не лише про гігієну.
Згідно з дослідженнями, опублікованими в Journal of Investigative Dermatology, джерелом запаху є певна органічна сполука – ненасичений альдегід, що має неприємний жирний і трав’янистий аромат.
Цей запах може з’являтися вже після 40 років, коли на шкірі починають активніше утворюватися такі сполуки. З віком їхня кількість зростає, і на стадії старіння їхня концентрація досягає піку.
Після 40 років в організмі знижується природний антиоксидантний захист, що призводить до збільшення вироблення жирних кислот шкірою. Додатково, гормональні зміни, характерні для зрілого віку, тільки посилюють цей процес. Цікаво, що цей запах не усувається звичайними гігієнічними процедурами, оскільки сполука не змивається водою.
Коли ця речовина накопичується на одязі та предметах побуту, вони також починають виділяти цей характерний запах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зберегти приємний запах тіла без дезодорантів: перевірені методи
Як позбутися старечого запаху в будинку
Повністю позбутися його, найімовірніше, не вийде. Професійна хімчистка може допомогти позбутися запаху на домашньому текстилі та меблях, але щодо людського тіла все складніше. Здоровий спосіб життя, правильне харчування, фізична активність, відмова від шкідливих звичок і регулярна гігієна можуть відстрочити активний прояв запаху. Проте інтенсивність і наявність аромату залежать від індивідуальних особливостей.
Японські дослідники пропонують застосовувати засоби для шкіри на основі екстрактів хурми та зеленого чаю, які допомагають зменшити неприємний запах. Танніни, що містяться в хурмі, сприяють розщепленню органічних сполук, а антиоксиданти зеленого чаю допомагають заповнити їхній дефіцит у шкірі, чинячи дезодоруючу дію.
Деякі хвороби дають про себе знати несподіваним чином. Зокрема, запахами. Причому вони не завжди неприємні.
Ниркова недостатність пахне аміаком. Якщо щодня його відчуваєте, сходіть до лікаря. При проблемах із печінкою з рота може пахнути часником або тухлими яйцями. Ці ж “аромати” здатні виділятися і через потові залози, наприклад, з пахв. Справа знову в токсинах, які накопичуються у крові.