Чому в Україні подорожчала картопля: експерти пояснили

Головна Сторінка » Чому в Україні подорожчала картопля: експерти пояснили

В Україні подорожчала картопля. Однією з причин виробники називають активізацію попиту.

У закупівлях були зацікавлені як великі оптові компанії, які планують закладку продукції в сховища, так і роздрібні супермаркети, які поповнюють запаси для поточних продажів. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молоко, м’ясо та яйця: спрогнозували зростання цін

Станом на 8 листопада якісну картоплю продають по 8-12 грн/кг ($0,22-0,33/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж було наприкінці минулого тижня. Виробники стверджують, що підвищувати ціни в цьому сегменті їм дозволив не тільки високий попит, а й скорочення пропозиції картоплі на ринку. Адже збиральна кампанія в більшості регіонів країни вже фактично завершилася.

За даними аналітиків, більшість великих виробників продовжують стримувати продажі картоплі, що тільки сприяє зростанню цін у цьому сегменті. Тим часом фермери стверджують, що у нинішньому сезоні дуже високий відсоток некондиційної продукції, яка не придатна до закладання на тривале зберігання.

Нині середня ціна на картоплю в Україні на 46% вища, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому виробники планують і далі підвищувати ціни на якісну картоплю.

В Україні почали дорожчати помідори. Це пов’язують зі скорочення пропозиції на ринку.

Вибірки томатів у стаціонарних тепличних комбінатах зменшилися через похолодання в більшості регіонів країни.