Росіяни мобілізують чоловіків на тимчасово окупованих територіях – ЦНС

Росіяни мобілізують чоловіків на тимчасово окупованих територіях – ЦНС

На тимчасово окупованих територіях півдня України росіяни проводять приховану мобілізацію чоловіків.

Для цього загарбники спочатку змушують місцевих жителів отримувати паспорти РФ. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Загарбники влаштували систему таким чином, що без російського паспорта неможливо обійтися. Власникам українських паспортів регулярно погрожують.

“Для початку ворог створює систему, коли життя без отримання паспорта РФ майже неможливе, адже не дозволяє отримувати послуги, допомогу чи навіть працювати. Водночас, власникам паспорта України загрожують і регулярно перевіряють”, – йдеться у повідомленні.

За даними ЦНС, чоловікам призовного віку, після отримання паспорта РФ, одразу ж видають повістку.

“Вже в так званому “військкоматі” їм пропонують укласти контракт із ЗС РФ, а резервістів мобілізують одразу”, – додали в ЦНС.

Нині “прихована мобілізація” найбільш поширена у селах. Але в русі опору не виключають, що вона проходитиме й у містах на окупованих територіях.

Російські загарбники на тимчасово окупованих територіях залучають дітей до співпраці з армією країни-агресорки. Зокрема дітей змушують плести маскувальні сітки та виготовляти окопні свічки, повідомляє Центр національного спротиву.

За прогул таких занять до школи викликають батьків дітей й погрожують позбавити прав.