“Незламні історії”: як 18-річна луганчанка відкрила студію сучасної хореографії у Львові

“Незламні історії”: як 18-річна луганчанка відкрила студію сучасної хореографії у Львові

“Зараз дуже важкий час, і діти найбільш вразливі до всього, що відбувається навкруги”

8 мільйонів українців, які виїхали через війну – досі перебувають за кордоном. Це дані ООН. В Євросоюзі статус тимчасового захисту отримали 5 мільйонів українців. 

І, якщо західні партнери намагаються створити максимально комфортні умови для наших громадян за кордоном, то всередині України все не так стабільно. Крім достатньо низької матеріальної підтримки, жоден громадянин не може відчувати себе у повній безпеці.

Але, навіть за таких умов, зустрічається достатньо людей, які вирішили не виживати в Україні, а будувати нове життя – не тільки для себе, але і для інших українців. Однією з таких можна вважати Лізу Бондаренко, яка у свої 18 років встигає поєднувати 4 справи:

1. Навчається на журналіста.

2. Є діючим волонтером у відомій громадській організації – СУВІАТО.

3. Працює адміністратором у приватному дитячому садочку у Львові.

4. Заснувала студію танців “Sundance studio” та займається з дітками у вечірні години.

Хоч народилась Ліза в Києві, виросла вона у рідному місці батьків – у Первомайську, що на Луганщині. Саме там вона провела усе своє дитинство, допоки не почалася війна, і родина була змушена переїхати до Києва.

“Я памʼятаю гучні вибухи, ночівлі в підвалі та залишки уламків на подвірʼї. Далі дуже довга і небезпечна евакуація, за це я окремо хвилювалася, так як у мене є молодші брат і сестричка”, – згадує Ліза.

24-го лютого минулого року, як і до багатьох українців, війна знов прийшла до її родини. В Києві лишатися було небезпечно і Ліза вирішила поїхати до Львова. Але, юна хореографіня вирушила на Захід країни вже не як біженець, а в ролі волонтера.

“Зараз дуже важкий час, і діти найбільш вразливі до всього, що відбувається навкруги. Знаю це з власного досвіду, тому що мені було 9 років, коли вперше побачила війну. 

Волонтерська діяльність показала, що у Львові багато діток, які хочуть розвиватися, і що бракує плейсів для натхнення, дружби, розвитку і перемог.

Як я наважилася?

СУВІАТО – моя сімʼя, це завжди мій пріоритет і основа, вони мене витягнули з позиції жертви і підтримують кожного дня. Сама я навряд чи наважилась би відкрити щось, хоча давно хотіла давати молоді робочі місця і підтримувати так, як мене підтримали у свій час. Невдовзі було прийняте рішення створити Sundance studio – простір постійного зросту і позитиву”, – розповідає Ліза.

За 5 місяців існування студії, з лютого 2023, учні брали участь у 3 конкурсах, в кожному з яких отримали призові місця:

Dance Boom – перше місце, з композицією “Everybody” у категорії mini kids Mega Crew Open Street dance choreography.

Ukrainian dance front 8 – перше місце, “У твоїй душі”, у категорії Duo mini kids rising choreography.

Ukrainian dance front 8 – третє місце, “Kupala”, у категорії mini kids mega crew street dance choreography.

Ukrainian dance front: Grand Final Poland – друге місце, “У твоїй душі”, у категорії Duo mini kids rising choreography.

Ukrainian dance front: Grand Final Poland – третє місце, “Kupala”, в категорії mini kids mega crew street dance choreography.

“Наша місія – дати дітям можливість подорожувати, розкривати свій талант, відчувати себе вільно та удосконалюватися! Бути в гарній здоровій фізичній формі, відчувати музику і показувати усьому світу, що нас не спинить ні ворог, ні пандемії, нічого”, – резюмує Ліза.

Попри війну активна волонтерка не жалкує, що здійснила свою мрію й відкрила студію. Зараз у Sundance є декілька груп, з якими Ліза працює самостійно, але її плани надихають:

“Хочеться розширятися, відкрити ще студії у Львові, а також філії в інших містах. Дати робочі місця тим, хто цього справді потребує і зробити щасливими максимальну кількість українських дітей. Я відкрита до талановитих молодих хореографів, які хочуть вчитися і розвиватися!”.