Чому США не передають Україні ракети ATACMS: експерт назвав неочікувану причину

Головна Сторінка » Чому США не передають Україні ракети ATACMS: експерт назвав неочікувану причину

Сполучені Штати Америки не наблизились до прийняття позитивного рішення щодо передачі Україні далекобійних ракет ATACMS.

Хоча цю тему активно обговорювали на саміті НАТО. На рішення Вашингтона може вплинути неочікуваний фактор, розповів у коментарі 24 Каналу військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, США мають деякі перестороги через надання Україні далекобійних ракет. У провідних американських ЗМІ також переконані, що США не поспішають передавати Україні ATACMS. Причини наводять різні. Зокрема, у Пентагоні заявили, що в Штатах нібито недостатньо ATACMS для передачі Україні.

А дехто в політичних колах вважає, що ці ракети Україні взагалі більше не потрібні. Адже ЗСУ нещодавно отримали далекобійні ракети Storm Shadow та SCALP.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський Чорноморський флот може втекти з Криму: у США назвали умову

“Нам потрібні усі засоби ураження і навіть більше. Але я розумію, чому в Пентагоні не хочуть надавати Україні ці ракети. Американці побоюються за репутацію своєї ракети. Це єдине логічне виправдання, чому ми досі не отримали ATACMS”, сказав Коваленко.

На його думку, у США хвилюються за те, що ракети матимуть більший відсоток збиття ніж будь-який інший засіб. Наприклад, реактивні снаряди M31A1 до HIMARS збити майже неможливо. Відсоток їх збиття близький до нуля.

“Щодо Storm Shadow, то було тільки два випадки, коли їм вдалось перехопити ці ракети. РГК “Панцир С1″ в прямому сенсі сам собою перехопив Storm Shadow. Другий випадок, коли в системи був збій і при запуску вона самознищилась”, розповів Коваленко.

За його словами, в ATACMS зі збиттям буде інша ситуація. Буде більша реальна кількість збиття цих ракет. Тому в США і не поспішають передавати їх Україні.

Адміністрація президента Джо Байдена все ще не погоджується надавати Україні ракети великої дальності ATACMS. Білий дім не переконали ні тиск з боку американських законодавців, ні прохання уряду в Києві, пише The Washington Post.

Водночас американський сенатор-республіканець від штату Айдахо Джим Ріш вважає, що нині існує досить висока ймовірність того, що Україна отримає далекобійні ракети ATACMS.