Для багатьох червоне вино може стати причиною головного болю, навіть після одного келиха.
Дослідники розкрили, що саме викликає цей неприємний симптом.
Причиною головного болю після випитого червоного вина може бути кверцетин глюкуронід, який є у складі напою.
На думку дослідників Каліфорнійського університету в Девісі Ендрю Вотерхауса і Апраміти Деві, ця речовина порушує метаболізм алкоголю в організмі, пише Ars Technica.
Науковці вказують, що традиційні твердження про те, що головний біль спричиняють сульфіти, біогенні аміни й таніни, вже не мають наукового обґрунтування.
Наприклад, щодо сульфітів, то така ж їх кількість є й у білому вині. До того ж наш організм виробляє близько 700 міліграмів сульфітів щодня, а голова нам при цьому не щодня болить. Кількість біогенних амінів у вині занадто мала, щоб бути проблемою, а танін міститься, наприклад, у чаї і шоколаді, які, втім, зазвичай не викликають головного болю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шкідливі напої на вечерю: що виключити, щоб не нашкодити організму
Учені дійшли висновку, що головний біль спричиняє затримка метаболізму, коли організм розщеплює напій. Метаболізм алкоголю відбувається у два етапи. Спочатку етанол перетворюється на ацетальдегід. Потім фермент ALDH перетворює ацетальдегід в ацетат – звичайну та нешкідливу речовину. Цей другий крок є повільнішим у деяких людей, оскільки у них вказаний фермент може бути не дуже ефективний.
Червоне вино – не лише вишуканий напій, а й джерело користі для здоров’я. У помірних кількостях воно сприятливо впливає на серце.
Цей напій зміцнює кістки, адже сприяє засвоєнню кальцію та захищає від остеопорозу.