Чому взимку треба обстежувати дерева: три правила догляду

Головна Сторінка » Чому взимку треба обстежувати дерева: три правила догляду

У зимовий час дерева перебувають у стані спокою, але це не означає, що їм не потрібний догляд.

У цей період важливо перевірити їхній стан. Обстеження допоможе виявити пошкодження, захворювання або шкідників, які можуть завдати шкоди навесні. Розповімо про три важливі правила догляду за деревами взимку та як правильно лікувати їх, щоб забезпечити здоровий ріст і рясне плодоношення у новому сезоні.

Як лікувати дерева взимку

Взимку часто під променями сонця сніг може швидко танути, звільняючи стовбури дерев. Насамперед, слід звернути увагу, чи не пошкоджені гризунами гілки молодих дерев та прикопані на зиму саджанці. Зазвичай у таких випадках зайці люблять об’їдати молоді гілочки. Якщо побачили такі гілки, обріжте їх секатором на бруньку або бічну гілку.

Більш серйозні збитки можуть завдати миші. Вони можуть знищити саджанці, а також молоді дерева, об’ївши в них кору аж до деревини на всій частині, що знаходиться в снігу. Якщо на корі лише поверхневі пошкодження, рани швидко затягнуться, їх можна навіть не лікувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим укрити молоді дерева на зиму: найкращі варіанти

При пошкодженні значної частини кори треба негайно обмазати рану садовим варом, у жодному разі не зачищаючи її краї. Обмазка захистить оголені тканини від висихання. Розгалужені гілки бажано скріпити міцною обв’язкою, підклавши під неї дерев’яні бруски. Під великі гілки краще поставити підпори.

Перед настанням зимового періоду треба мульчувати хвойні дерева корою. Цей природний захист допомагає рослинам краще пережити холодний період.

Також така мульча захищає коріння від морозів та коливань температури, зберігає вологу в ґрунті, а також пригнічує ріст бур’янів.