Чи можливе повстання у Білорусі – відповідь ГУР

Головна Сторінка » Чи можливе повстання у Білорусі – відповідь ГУР

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України прокоментували, чи можуть у Білорусі відбутися операції, які були на території Російської Федерації за участі “Російського добровольчого корпусу” і Легіону “Свобода Росії”.

Тільки вже за участі “Білоруського добровольчого корпусу” або або полку Кастуся Калиновського. На запитання відповів представник ГУР Андрій Черняк в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Зараз Білорусь абсолютно підконтрольна Росії, підконтрольна спецслужбам, і вона наводнена російською агентурою”, сказав Черняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко відмовився від виступу на 9 травня

Щодо можливого повстання у Білорусі, представник ГУР сказав: “Білорусь поки що не бере активної участь у війні. У Білорусі немає сотень тисяч загиблих. Тому як тільки вони з’являться, я думаю, що якісь певні процеси розпочнуться і у Білорусі”.

Білорусь віддала свою територію РФ, але білоруси так чи інакше не брали участь у безпосередніх бойових зіткненнях, сказав Черняк.

“Білорусь насправді це не друг України, але це не країна-агресор. Так, вони співучасники. І ті події, які будуть відбуватися на території Білорусі, так ми теж прогнозуємо, що з часом вони будуть відбуватися це буде винятково рішення самих білорусів. Якщо народ вирішить, що ми так більше жити не хочемо і не можемо, тоді там теж буде повстання”, відповів представник ГУР.

Понад 70% населення Білорусі виступають проти країни-агресорки РФ і підтримують Україну, сказав президент Володимир Зеленський.

Українська розвідка має інформацію про проблеми зі здоров’ям у самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.