Чи впливає погода взимку на метеорологічні умови влітку. Пояснення метеоролога

Головна Сторінка » Чи впливає погода взимку на метеорологічні умови влітку. Пояснення метеоролога

Зв’язку між погодою взимку, навесні та влітку немає.

Про це розповіла метеоролог Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН Віра Балабух в інтерв’ю 24tv.

“Погода впродовж сезону залежить від типу циркуляції атмосфери, який буде переважати у регіоні. На ці процеси впливає багато різних аспектів, серед яких головну роль відіграє океан. А також процеси, які спостерігаються в екваторіальних широтах Тихого океану, зокрема, періодичне коливання температури поверхні океану”, – пояснила вона.

Балабух зауважила, що додатні аномалії температури океану називаються “Ель-Ніньйо”, а від’ємні “Ла-Нінья”. Таким аномаліям відповідає коливання атмосферного тиску, що має назву “Південне коливання”.

“Ці процеси набувають найбільшої інтенсивності у холодний період. У роки, коли спостерігається “Ель-Ніньйо”, над аномально теплою океанічною поверхнею утворюється потужний циклон, який приносить тепле вологе повітря з тропіків на американський континент. Над аномально холодною поверхнею, у роки “Ла-Нінья”, навпаки, формується потужний антициклон, в системі циркуляції якого на американський континент надходить холодне арктичне повітря. Завдяки тому, що Земля обертається навколо своєї осі, ці повітряні маси рухаються із заходу на схід, змінюючись на своєму шляху, і зрештою потрапляють в Атлантику і на Європейський континент”, – підкреслила метеоролог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сказали, чи буде в Україні аномальна спека до кінця весни

У роки з “Ель-Ніньйо” температура повітря на Землі стає вищою, а з “Ла-Нінья” знижується. Торік спостерігалось “Ель-Ніньйо”, тому глобальна середня температура повітря за рік виявилась найвищою протягом всього періоду інструментальних спостережень за погодою, можливо, навіть за останні 100 років.

“Така висока температура повітря була зумовлена не лише впливом “Ель-Ніньйо”. Цьому сприяла велика концентрація парникових газів, яка була найвищою за останні 2000 років, та підвищена сонячна активність. Зараз активність “Ель-Ніньйо” зменшується і переходить до нейтральної фази. Поступово починає формуватись “Ла-Нінья”, яка сприятиме зниженню глобальної температури повітря”, – підсумувала Балабух.

Українців здивувала погода наприкінці березня і на початку квітня, коли температура досягала +26°C. Подібний температурний рекорд фіксували у Києві 10 квітня.

Тепло прийшло через потужні маси субтропічного повітря.

Йдеться про вітри, що навіяли українцям тепло й “червоний” пил із Сахари. Як відомо, тоді Україна дивувалася явищу кілька діб.