fbpx

Чим удобрювати цибулю та як готувати ґрунт ‒ поради на весну

Головна Сторінка » Чим удобрювати цибулю та як готувати ґрунт ‒ поради на весну

Ріпчасту цибулю нині вирощує майже кожен, хто має клапоть землі. Але гарний урожай отримують далеко не всі.

Це тому, що цибуля ‒ доволі примхлива культура. Є певні правила її вирощування. Основні рекомендації зібрала Gazeta.ua.

Щоб цибуля добре вродила, потрібно насамперед правильно вибрати для неї грядку. Вона любить чорнозем, який, до того ж, слід удобрювати. Підходять торфовища та суглинки. Пісковики для вирощування цибулі не підходять. А суглинки потрібно удобрювати. Грунт при цьому має бути помірно вологим.

Навесні у ґрунт для цибулі додають азотні добрива. Землю слід добре розрівняти та розпушити. Краще це робити ранньою весною. Навесні обробка проводиться для того, щоб прибрати з ґрунту зайву вологу.

Добрива рекомендується вносити перед перекопуванням і розпушуванням, але після того, як земля вже просушилася. Все це потрібно зробити перед висадкою насіннєвого матеріалу. Цибуля любить рости у місцях, куди добре проникають сонячні промені. Можна посадити її і в невеликій півтіні. Але головне, не в низині, де висока вологість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і як сіяти огірки на розсаду ‒ перевірені поради

Слід дотримуватися сівозміни при виборі місця для цибулі. На старе місце її можна повертати не раніше, ніж через три роки. Добре, якщо до цибулі на цьому місці росли рання капуста, помідори або огірки. Цибуля полюбляє рости поруч з морквою.

Готувати грядку для цибулі варто було ще з осені. Але, якщо не вийшло, то зробити це можна мінімум за два тижні до висадки. У крайньому випадку доведеться вносити добриво під час посадки.

Серед того, що потрібно сипати в лунку при посадці цибулі, 5-6 г деревної золи, 3-4 г суперфосфату і 10-15 г подрібненого перегною або компосту. У кожен рядок також можна насипати 3-4 грами кухонної солі для профілактики боротьби з цибулевої мухою.

Після того, як цибулю посадили, її потрібно удобрювати азотовмісними речовинами, оскільки азот допомагає швидко наростити зелену масу. Міцне перо допоможе цибулині стати більшою. Втім, якщо пір’я ростуть швидко і вони яскраво-зеленого кольору, від підгодівлі радять відмовитися.

За 10-15 днів після посадки цибулеві листя виростають до 10-15 сантиметрів. Тоді сходи цибулі потрібно поливати мінеральним розчином з мінеральних складів на 10 літрів води. Серед них 80-100 мл препарату Ідеал і 20-25 г карбаміду, Агрікола-2 25 г для цибулі та часнику, 30 г аміачної селітри, 40 г суперфосфату і 20 г калію хлористого, Агрікола Вегета 20-25 г і сечовина 10-12 г.

Можна використати й натуральні добрива ‒ розчин гною (витяжка в пропорції 1 до 10, яка настоюється 7-10 днів і розбавляється ще в 10 разів), настій пташиного посліду (відходи птиці заливають четвертою частиною води і настоюють 2 тижні. Розчин перед застосуванням розбавляють 1 до 5). Усі розчини слід робити з розрахунку 2 літри на 1 квадратний метр грядки.

Із приходом весни у саду та на городі починається маса роботи. Про майбутні грядки варто починати дбати вже у березні. Кілька порад щодо боротьби з бур’янами, розпушування, мульчування ґрунту та його підживлення зібрала Gazeta.ua.

Весняні роботи на городі можна розпочинати, як тільки розмерзнеться земля і не буде загрози сильних морозів. Щойно просохне верхній шар ґрунту, насамперед слід навести лад на ділянці ‒згребти залишки листя, бур’янів тощо. Gazeta.ua також нагадує про інші першочергові роботи на городі на початку весни.

Generated by Feedzy