Чим загрожує неправильно складений договір?

Головна Сторінка » Чим загрожує неправильно складений договір?

Найважливішою складовою будь-якого бізнесу є договірні відносини. Вони є основою взаємозв’язку компанії, постачальника, виконавця, підрядника, а також регламентують взаємовідносини між покупцем і стороною, що реалізує товари або послуги. Некоректно складений договір може істотно нашкодити сторонам. Щоб уникнути помилок, оптимальним варіантом буде замовити послуги адвоката в Києві за посиланням.

Податкові проблеми

Податкові ризики – одна з проблем, яку може нести в собі невірно складений договір. До них відносяться, наприклад, наступні ситуації:
1. Платнику податку на додану вартість доведеться стягувати з нерезидента-замовника суму податку через некоректне формулювання.
2. Платник єдиного податку в результаті помилок договору змушений платити податок не з комісійної винагороди, а з усієї суми отриманих грошей.
Тут наведені найбільш випадки, які найчастіше зустрічаються, але сам перелік можливих податкових ризиків значно ширший. Некоректно складений договір може стати причиною істотних зайвих витрат у вигляді переплати або штрафів.

Тому, дуже важливо опрацювати договори, згідно з якими буде працювати компанія, ще на стадії побудови бізнес-схеми. Без допомоги досвідченого фахівця в даній сфері обійтися неможливо. Якщо власник бізнесу бажає уникнути подальших проблем і зайвих витрат, то обов’язково потрібно замовити послуги юриста зі складання договору, які можна відшукати за цим посиланням.

Ризики між сторонами договору

Некоректно складений договір – одна з частих причин конфліктів між сторонами. Недобросовісний учасник договірних відносин не упустить можливості скористатися юридичними помилками в договорі на свою користь. Або ви можете стати заручником невигідних умов, що з’явилися в результаті некоректного формулювання.
Що може статися в результаті роботи за неправильно складеним договором:
раптові зміни в умовах орендної плати за займані приміщення;
неправомірна відмова оплачувати товари під приводом поганої якості або не оформлення документації;
порушення термінів поставок або неналежне виконання робіт підрядником;
поставка товарів і послуг неналежної якості або властивостей;
пред’явлення нових і нових вимог по ходу виконання договору.

Все це призводить до того, що підприємство недоотримує кошти, послуги, простоює в результаті затримки або неотримання сировини і так далі, і в результаті зазнає величезних збитків.
При складанні договорів дуже важливо юридично грамотне оформлення взаємовідносин між сторонами з урахуванням всіх можливих ризиків, а це можливо тільки за участю висококваліфікованих юристів.