Чистота без хімії: як лимони рятують від накипу в чайнику

Головна Сторінка » Чистота без хімії: як лимони рятують від накипу в чайнику

Кожна господиня прагне підтримувати чистоту у домі, і кухня, де ми регулярно користуємося каструлями, сковорідками та чайниками, часто стає основним “проблемним” місцем.

Якщо ви шукаєте ефективний спосіб очистити чайник від накипу, ось простий метод за допомогою одного звичайного продукту з вашого холодильника.

Що не варто використовувати для чищення чайника від накипу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки разів можна повторно використати пергаментний папір: знають не всі

Досвідчені господині добре знають, чому не варто кип’ятити чайник з лимонною кислотою. Такий метод може не тільки не допомогти, але й пошкодити сам прилад. Лимонна кислота особливо небезпечна для чайників з емальованим покриттям, оскільки при наявності тріщин чи сколів кислота може проникнути в покриття і викликати корозію. Також цей метод не підходить для алюмінієвих чайників. Крім того, якщо ваш чайник містить пластикові деталі, кисле середовище може пошкодити пластик, змінити його колір чи зробити його більш крихким.

Як правильно очистити чайник від накипу: ефективний та безпечний спосіб

Замість лимонної кислоти можна використовувати кілька свіжих лимонів, що виявляться більш щадним, але не менш ефективним способом. Для цього просто наріжте лимони, покладіть їх у чайник та заповніть його водою майже до верху. Потім закип’ятіть воду і залиште чайник на півгодини. Після цього накип відшарується великими шматками, і вам залишиться тільки промити чайник.

Тим самим способом можна почистити і кришку чайника: загорніть її в ганчірку, змочену лимонним соком, покладіть в окрему ємність і прокип’ятіть. Після цього просто змийте залишки накипу.

Цей метод підходить для емальованих та металевих чайників, що використовуються на плиті. Однак електричні моделі з пластиковими елементами краще чистити вручну, оскільки кип’ятити їх не можна.

Пергаментний папір для випічки має властивість закінчитись саме у той момент, коли він такий необхідний. Якщо до магазину бігти ніколи, можна використати альтернативні варіанти для застелення дека.

Gazeta.ua розповість про перевірені варіанти, щоб м’ясо чи випічка не пристали до дека.