fbpx

Ціни на газ у Європі оновили історичний максимум

Головна Сторінка » Ціни на газ у Європі оновили історичний максимум

5 жовтня ціна на газ у Європі встановила черговий рекорд. Уперше в історії вона перевищила позначку $1400 за 1 тис. куб. м.

Вартість листопадового ф’ючерсу на головному європейському хабі TTF у Роттердамі зросла до $1427, свідчать дані Лондонської біржі ICE.

Водночас загальне зростання ціни газу з початку дня вже перевищило 18,6%. Високі ціни на енергоринках Європи можуть позначитися на низці товарних ринків у всьому світі, оскільки їхні запаси виснажуються. З 1 липня ціна зросла вчетверо.

Минулий історичний максимум становив $1277 за 1 тис. куб. м. Зростання цін на газ в Європі пов’язують зі слабкими темпами заповнюваності підземних сховищ. Ще однією причиною називають відмову російського Газпрому бронювати додаткові потужності українського транзиту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на нафту досягла семирічного максимуму

США занепокоєні через загрозу енергетичної безпеки Європи, яка може потрапити в газову залежність від Росії вже цієї зими. РФ недопостачає газ. Це призвело до найвищих в історії цін.

Попри рекордне подорожчання газу в Європі його ціна для населення України не зміниться. Річний тариф діятиме до 1 травня наступного року.