“Важливо робити не за стереотипами” – психологиня дала поради, як розподілити обов’язки в парі

Головна Сторінка » “Важливо робити не за стереотипами” – психологиня дала поради, як розподілити обов’язки в парі

Психологиня і сексологиня Наталя Єжова поділилася, як зробити так, щоб побут не зіпсував стосунки в парі. Розподіляти обов’язки так, що чоловік відповідає за гроші, а жінка є домогосподаркою – стереотипно й несучасно.

Ведуча реаліті “Екси” на “Новому каналі” зазначила, що пара насамперед – союз особистостей.

“Разом легше й краще жити, ніж на самоті. Та водночас партнер не має страждати, бути в рабстві абощо. Кожен – окрема повноправна одиниця у стосунках. Є справи, які добре виходять в одного партнера, і ті, які ближчі іншому. Найважливіше – результат. Я не за розподіл обов’язків, а за те, щоб була зроблена справа. Це не лише про хатні обов’язки, а й про інші справи в парі: погодувати або відвезти до школи дітей, купити одяг чи продукти, заробити гроші”, – сказала Єжова.

Психологиня рекомендує спочатку написати список справ, які треба зробити.

“Потім пишемо, хто відповідальний за кожен пункт (приклад я навела вище). Важливо робити це не за стереотипами: “Чоловік виносить сміття, а жінка миє посуд”. Кожен робить те, що більше любить або те, що вдається”, – зауважила вона.

Єжова зазначила, що можна й мінятися.

“Відповідальність за їжу може бути в жінки. Та треба розуміти, що чоловік може їй допомогти чи зробити сюрприз, коли вона затримується на роботі. Або ж раз на кілька днів можна замовити доправлення”, – сказала жінка.

Психологиня додала, що “справи можна делегувати: просити родичів, наймати помічників”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не вміють домовлятися і піклуватися: хто залишив реаліті про стосунки

“Але робити це має відповідальний за цей пункт. Розподіл обов’язків – це не щось страшне. Ставитися до цього можна, як до гри. Але варто розуміти, що якісний результат має бути завжди”, – порадила Єжова.

Сексологиня та психологиня Наталя Єжова пояснила, що нас спонукає ставати кращими. Майже кожен хоча б раз на день замислювався, що хотів би дорожче авто, більше грошей, смачніший обід чи просто почуватися впевненіше морально й фізично.

Єжова зазначила, що однією з причин може бути незакрита потреба в любові. Так буває, коли в дитинстві батьки давали дитині любов лише за певні заслуги.