fbpx

Не їв м’ясо й став мільйонером у 25 років: Стів Джобс помер 10 років тому

Головна Сторінка » Не їв м’ясо й став мільйонером у 25 років: Стів Джобс помер 10 років тому

Американський підприємець і засновник корпорації Apple Стів Джобс помер 5 жовтня 10 років тому. Винахідника не стало в 56 років.

Gazeta.ua підготувала 10 маловідомих фактів про IT-революціонера.

1. Джобс народився 24 лютого 1955 року в американському Сан-Франциско. Його батьки, які ще вчилися на магістратурі і не були готові до дітей, віддали сина в прийомну сім’ю. Клара і Пол Джобс прийомні батько і мати винахідника переїхали згодом до Кремнієвої долини. Пол працював на двох роботах, а сім’я на всьому економила, щоб накопичити сину на вищу освіту.

2. Джобс у 12 років почав працювати в компанії Hewlett-Packard на канікулах. Він з директором створював пристрої, щоб дзвінки стали безкоштовними на далекій відстані.

3. Компанію Apple Computer заснували 1 квітня 1976 року в гаражі. Автором переважної частини розробок був Стів Возняк, а Джобс виступав як маркетолог. Компанія згодом розробила свій перший комп’ютер, ціна якого становила $666,66. Пізніше приєднався і Тім Кук. Відтоді Apple здобувала популярність, а два роки по тому винахідники укладали контракти на мільйонні суми.

4. Працівники компанії вважали Джобса, який не терпів помилок, тираном. Він міг звільнити співробітника, якщо той дав води не тієї марки. Підприємець також потрапив у Книгу рекордів Гіннеса, тому що був директором з найскромнішою зарплатою: Джобс отримував на рік $1. Хоча йому належали мільярдні акції Apple і Disney.

5. IT-революціонер десятки років дотримувався вегетаріанства і практикував голодування. Джобс тижнями їв лише один продукт: наприклад, морквяний салат з лимоном або яблука. Він вірив, що такий спосіб харчування не виділяє зайвого слизу та неприємних запахів у шлунково-кишковому тракті.

6. Винахідник постійно повторював, що краса в простоті. Тому він одягав зазвичай сині джинси прямого крою, чорну сорочку або водолазку.

7. Джобс відмовлявся визнавати батьківство. Одного разу надав суду документ, в якому вказано, що він безплідний. Він роками був упевнений в тому, що старша донька Ліза, яка народилася 1978 року, не його дитина.

8. Одружився з Лорен Павелл 1991 року. Тоді ж визнав старшу доньку, заплатив за її навчання в університеті і забрав жити до себе. Дружина народила йому ще трьох дітей. А Ліза Бреннан-Джобс ділилася у своїй книзі “Маленька рибка”, що батько обмежував ґаджетами і забороняв спілкуватися з матір’ю.

9. 2004 року лікарі виявили в Джобса рак підшлункової залози, що був невиліковним. Але Стіву вчасно провели операцію, після чого він продовжив працювати в компанії Apple. У квітні 2009 року винахідник переніс пересадку печінки. Після тривалої хвороби 5 жовтня 2011 року Джобс помер.

10. В Одесі 5 жовтня 2012 року відкрили пам’ятник Джобсу з нагоди першої річниці смерті співзасновника корпорації Apple.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заснували найпотужнішу технологічну компанію світу

Анкету щодо прийому на роботу, яку заповнив Стів Джобс 1973 року, продали на аукціоні в Лондоні за $222 400 – майже 6 млн 227 тис. грн.

Її виставили ​​на продаж 24 лютого 2021-го. Аукціон тривав місяць.