“Ця дискусія вичерпана”: в ОБСЄ пояснили, чому не можуть виключити РФ з організації

Головна Сторінка » “Ця дискусія вичерпана”: в ОБСЄ пояснили, чому не можуть виключити РФ з організації

Дискусія про виключення Росії з ОБСЄ вичерпана.

Принаймні до цього моменту. Про це заявив глава МЗС Північної Македонії Буяр Османі, яка головувала в організації останній рік і прийняла зустріч її топдипломатів, повідомляє “Радіо Свобода”.

Він підкреслив, що було два аргументи на користь того, що Росію не можна виключити з ОБСЄ.

“В ОБСЄ точилася дискусія про те, чи слід зараз, чи потрібно було виключити Російську Федерацію з організації через порушення основоположних принципів і зобов’язань ОБСЄ. І було два аргументи, чому це не можна було зробити: юридичний і політичний”, – пояснив Османі.

Пояснюючи суть юридичної неможливості застосувати правило “консенсусу мінус один”, глава МЗС Північної Македонії послався на брак політичної волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія може знову заблокувати кадрові рішення ОБСЄ

“1992 рік принцип “консенсус мінус один” був використаний, коли Югославію вигнали за масове порушення прав людини. Утім, вважаємо, що цей принцип сьогодні не працюватиме, оскільки в ОБСЄ є різні думки. І тут я переходжу до політичного аргументу, коли деякі країни-учасниці вважають, що ОБСЄ була створена як платформа для забезпечення діалогу між країнами різних поглядів”, – зауважив Османі.

Високопоставлений чиновник із Північної Македонії також додав, що ОБСЄ “не є і ніколи не була організацією країн-однодумців”.

“Мета ОБСЄ полягає в тому, щоб відвести ці країни від їхньої думки шляхом спільної взаємодії з комплексним підходом до безпеки для забезпечення миру і стабільності в нашому регіоні”, – резюмував дипломат.

Головування в ОБСЄ займає Мальта. Її топдипломат не зміг відповісти на запитання журналістів, чи запросить його країна на наступну зустріч делегацію з Росії, як це зробила Північна Македонія.

“Нашою метою має бути зупинка війни і переконання, що Україна відвоює всю свою суверенну територію, а не думати про хореографію і як це виглядатиме найближчим часом. Ми повинні зупинити страждання українського народу, і в нас є ще 365 днів, щоб про це говорити”, – зазначив міністр закордонних справ Мальти Ян Бордж.

Російська Федерація заблокувала призначення керівництва ОБСЄ на 2024 рік. Кремль також заблокував призначення посадовців під час засідання Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Відні.

Росіяни таким чином домоглися, щоб міністра закордонних справ Сергія Лаврова прийняли в Північній Македонії на міністерській зустрічі ОБСЄ, щоб ухвалити остаточне рішення.