Цифри з обмінниках ростимуть: що буде з курсом долара до кінця року

Головна Сторінка » Цифри з обмінниках ростимуть: що буде з курсом долара до кінця року

В обмінниках долар продають у середньому за 37,5 грн. Купують за 38,25 грн. За євро в обмінниках пропонують 40,5 грн. Продають за 41,5 грн. Девальвація гривні буде збільшуватися, але катастрофи до кінця роки не повинно статися. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Олексій Кущ.

“Катастрофічного нічого не станеться. Але якщо новинне тло не зміниться, то девальвація може продовжуватися. Зараз ми бачили, як Конгрес США не може схвалити пакет фінансової підтримки України. Це означає, що є ризик перенесення цього питання на наступний рік. Хоча є вірогідність, що пакет допомоги нам об’єднають з Тайванем. Але зараз бачимо, що у нас утворюються серйозні дефіцити в бюджеті”, – сказав Кущ.

Динаміка допомоги наших партнерів гальмує і це відбиватиметься на курсі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стрибок цін на АЗС: дали обнадійливий прогноз щодо вартості палива

“В Європі Угорщина блокує пакет допомоги. Все більше акцент зміщуватимеся на допомогу МВФ. А він просто так гроші не дає. Нам будуть ставити умови, і їх доведеться виконувати. Всі ці речі впливатимуть на девальвацію гривні. Ціни у магазинах також виростуть”, – сказав Кущ.

3 жовтня Національний банк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. Новий курсовий режим посилить стійкість української економіки і валютного ринку.

Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму “плаваючого” курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого минулого року.